FN Hradec Králové: Transfuzní oddělení získalo díky daru od EOP nový přístroj na zpracování krve

16.01.2019 19:23

Nový přístroj na zpracování darované plné krve získalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové díky daru 600 000 korun od společnosti Elektrárny Opatovice (EOP) a.s. Velkokapacitní centrifuga za více než milion korun nahradila původní přístroj, který již dosloužil. Nový přístroj urychlí úpravu odebrané krve na jednotlivé transfuzní přípravky.

FN Hradec Králové: Transfuzní oddělení získalo díky daru od EOP nový přístroj na zpracování krve
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

„Nová centrifuga umožní vložení 16 vaků odebrané krve, což je o čtyři více než byla kapacita předchozícho přístroje,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček. Plná krev  se v centrifuze odstředivou silou rozdělí během půl hodiny na jednotlivé složky, tedy červené krvinky, plazmu a krevní destičky, které se používají pro léčbu pacientů FN HK.

Společnost EOP projekty ve zdravotnictví, sociální oblasti, vzdělávání či kultuře podporuje v regionu Královéhradecka, Pardubicka a Chrudimska dlouhodobě v rámci svého firemního dárcovství. Ročně na tyto projekty rozdělí finanční prostředky zhruba za šest milionů korun. „Těší nás, že naše podpora pomáhá lidem v regionu, kde působíme a budeme se snažit, aby podpora pokračovala  i v dalších letech,“ uvedl předseda představenstva EOP a.s. Ing. Václav Pašek, Ph.D.

EOP například v roce 2017 podpořila pořízení lůžek na JIP Neurochirurgické kliniky FN HK, o rok dříve to byl dar na pořízení vzduchotechnické jednotky pro Dětskou kliniku FN HK. „Díky darům od EOP i dalších donátorů se snažíme především zlepšovat podmínky pro pacienty hospitalizované v nemocnici. Velmi cenná je pro nás především dlouhodobá spolupráce v této oblasti,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička CSc., dr. h. c.
Bližší informace o projektu firemního dárcovství společnosti EOP je možné najít ZDE, více informací o FN HK je na webu www.fnhk.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Hostivařská přehrada v péči stavařů. Do konce roku 2022 se bude stavět nový přeliv

15:06 Lesy Praha: Hostivařská přehrada v péči stavařů. Do konce roku 2022 se bude stavět nový přeliv

Od 28. června 2021 do prosince 2022 bude u hráze Hostivařské přehrady probíhat výstavba dodatkového …