FNUSA: Návrat k plánovaným operacím bude velmi pozvolný

27.11.2020 9:15

Ve čtvrtek bylo ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně celkem 107 pacientů s onemocněním COVID-19. Třináct na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (čtyři také na přístroji ECMO), tři pacienti na umělé plicní ventilaci na ortopedické JIP a jeden na neurologii. Zdravotní stav všech je vážný.

FNUSA: Návrat k plánovaným operacím bude velmi pozvolný
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA

Celkem tedy máme na umělé plicní ventilaci 17 pacientů. 15 pacientů je na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách, zbylí na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách. Pokud se jedná o počty nakaženého zdravotnického personálu – nemocných je 103 zdravotníků – 10 lékařů, 93 nelékařů.

Vzhledem ke stále vysokému počtu nakažených zdravotníků a pacientů s onemocněním COVID-19 na umělé plicní ventilaci bude návrat k plánovaným operacím opravdu velmi pozvolný, ve středu naši lékaři provedli 35 operací (z běžných 60-70 denně).

Ještě stručně k aktivitám dobrovolníků z našeho DobroCentra. Připravili pro oddělení, na která v běžném režimu pravidelně docházejí za pacienty, alespoň adventní věnce. A myslí i na dárce krve. Konkrétně ve středu 2. prosince bude v odběrovém centru Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně „mikulášské darování krve“. Dobrovolníci z DobroCentra napletli ponožky, vyrobili šité stromečky a brněnská malířka Věra Hašová vyrobila originální vánoční přáníčka. Takže každý, kdo přijde ve středu darovat krev do sv. Anny, dostane přání a dárek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Data ČSÚ jsou nyní přístupná i v mobilní aplikaci

10:39 Data ČSÚ jsou nyní přístupná i v mobilní aplikaci

Český statistický úřad spustil novou mobilní aplikaci „ČSÚ“. Díky ní mohou zájemci najít aktuální st…