FNUSA: Profesor Jindřich Špinar získal Zlatou medaili Libenského

18. 9. 2020 21:20

Prof. MUDr. Jindřích Špinar, CSc., FESC z I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity získal na XXVIII. sjezdu České kardiologické společnosti Zlatou medaili Libenského. Jedná se o nejvyšší ocenění této společnosti za celoživotní přínos kardiologii.

FNUSA: Profesor Jindřich Špinar získal Zlatou medaili Libenského
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Prof. Jindřich Špinar je 18. nositelem této medaile z řad českých kardiologů. Je také absolutně nejmladším držitelem (60 let). „Je to pro mě obrovské vyznamenání, kterého si velmi vážím a beru ho jako ocenění mé celoživotní práce v oblasti kardiologie. Medaili dostávali doteď kolegové spíše k 70. či 80. jubileu, takže jsem takovou poctu ani neočekával,“ uvedl Jindřich Špinar.

Prof. Jindřich Špinar je mimo jiné zakladatelem pracovní skupiny srdeční selhání při České kardiologické společnost, je organizátorem mnoha odborných sympozií, zabývá se také registry pacientů se srdečním selháním a jejich vyhodnocováním, které napomáhá v prognózách tohoto onemocnění. Je také pedagogem Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. „Práce mám pořád hodně, ale jsem i šťastným dědečkem,“ dodal s úsměvem Jindřich Špinar.

Sjezd České kardiologické společnosti probíhá tento týden, a to výjimečně ve virtuální podobě. Proto i prof. MUDr. Jindřich Špinar převzal významnou medaili zatím virtuálně. Osobně by ji měl – pokud to umožní epidemiologická situace – převzít v květnu 2021, kdy se uskuteční další ročník sjezdu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup

13:30 Policie ČR: V rámci evropské kampaně poradíme s ochranou chat a chalup

Evropský den proti vloupání se vrací ve svém podzimním kole. Policejní preventisté budou v návaznost…