Finanční a ekonomický institut: Některé vinohrady zmrzly ze 100 procent, letošní víno má zajímavou chuť

06.11.2017 9:50 | Zprávy

Letošní úrodu vína výrazně ovlivnilo počasí. Nejdříve silný mráz na jaře, který někde „spálil“ celou úrodu, a posléze dlouhé sucho. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) to uvedl sklepmistr Stanislav Málek z moravského vinařství Gotberg.

Finanční a ekonomický institut: Některé vinohrady zmrzly ze 100 procent, letošní víno má zajímavou chuť
Foto: Finanční a ekonomický institut
Popisek: Stanislav Málek z moravského vinařství Gotberg

V některých lokalitách na Mikulovsku, Velkopavlovicku a Slovácku vinice zmrzly ze 100 procent. „My jsme zaznamenali poškození pouze na jedné vinici, kde škody byly okolo 35 procent. Největší vrásky na čele nám však dělalo a stále dělá dlouhotrvající sucho, které podle mého názoru mělo největší vliv na letošní úrodu,“ uvedl v rozhovoru Stanislav Málek.

V některých lokalitách tak například budou muset vinaři řešit vážný problém „z čeho se nastříhne“ na další úrodu. I když počasí zrovna nepřálo, neznamená to, že by letošní vína s kvalitou nějak zásadně zaostávala. Některé odrůdy mají podle Málka zajímavou chuť.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Podle vás si za válku může Ukrajina do velké míry sama

Jak? A chápu to dobře, že tak vlastně útok Ruska ospravedlňujete? Vím, že píšete, že jste proti válce, ale na to se neptám. To snad každý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Česko má další velitele mise, uspěli v prověrce ve Španělsku

22:08 Armáda ČR: Česko má další velitele mise, uspěli v prověrce ve Španělsku

Už čtyřmi veliteli mise (Mission Commander) se může pochlubit 21. základna taktického letectva Čásla…