Globální ekonomický výhled centrální banky: Zvýšení hladiny úrokových sazeb by mohlo zvětšit riziko insolvence několika zemí eurozóny

25.03.2017 12:36

Další letošní vydání měsíčníku Globální ekonomický výhled přináší pravidelný přehled aktuálního i očekávaného vývoje ve vybraných teritoriích se zaměřením na hlavní ekonomické veličiny: inflaci, růst HDP, předstihové ukazatele, úrokové sazby, měnové kurzy a ceny komodit.

Globální ekonomický výhled centrální banky: Zvýšení hladiny úrokových sazeb by mohlo zvětšit riziko insolvence několika zemí eurozóny
Foto: Česká národní banka
Popisek: Česká národní banka, logo.

Na konci prvního čtvrtletí se výhledy meziročního hospodářského růstu námi sledovaných vyspělých zemí oproti únoru viditelně nezměnily. Došlo jen k mírnému zvýšení předpokládané hospodářské dynamiky Spojeného království a mírnému snížení výhledů pro ekonomiku Spojených států.

Ty by však i přes nárůst úrokových sazeb měly na konci příštího roku vykázat hospodářský růst lehce pod 2,5 %, což je stále o téměř 1 procentní bod vyšší tempo, než jakého dosáhne v tomto období eurozóna a její největší ekonomika – Německo, ale i viditelně výše než jsou odhady pro Spojené království. 

Celý materiál najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

14:18 SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích začala stavba nového areálu Vodního světa. Jde o další inve…