HZS ČR: Jednání ředitelů civilní ochrany zemí Višegrádské čtyřky a Rakouska

21.04.2024 7:44 | Tisková zpráva

Zástupci Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR) v čele s jeho generálním ředitelem genpor. Vladimírem Vlčkem přivítali dne 9. dubna 2024 v Praze delegáty zemí Višegrádské čtyřky (V4) a Rakouska.

HZS ČR: Jednání ředitelů civilní ochrany zemí Višegrádské čtyřky a Rakouska
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Účelem tohoto přijetí bylo tradiční setkání generálních ředitelů civilní ochrany zemí V4, které se každoročně koná v jedné z členských zemí. Vzhledem k českému předsednictví skupině V4 tak letos toto setkání organizovala Česká republika. Na základě osobního pozvání genpor. Vladimíra Vlčka byl nad rámec klasického formátu zastoupení zemí V4 účasten také zástupce Rakouska.

Program setkání generálních ředitelů civilní obrany zemí V4 byl rozvržen do 2 dnů, v rámci kterých se účastníci zaměřili na různá témata. Jednání zahájil generálporučík Vladimír Vlček přednáškou o HZS ČR a jeho roli v rámci CO. Dále představil oblasti, kterými se aktuálně HZS ČR zabývá. Následovaly příspěvky pplk. Lenky Hejzlarové týkající se změny klimatu a jejího dopadu na střední Evropu a kpt. Jiřího Matějky zabývajícího se problematikou CBRN. Dalšími tématy diskuse pak byly legislativa, systém varování a vyrozumění a potencionální hrozby současnosti.

Následující den účastníci navštívili národní operační středisko na Generálním ředitelství HZS ČR a vyslechli si prezentace delegací z Maďarska, Polska a Rakouska.

Obecně česká strana zaznamenala ryze pozitivní ohlasy z pléna účastníků. Další setkání, MEETING DG CP, se uskuteční ještě v tomto roce v Polsku, které nás v předsednictví vystřídá.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

22:04 Policie ČR: Rallye Rejvíz 2024

Trénovali to, co se skutečně stalo.