HZS ČR: V sobotu vyjížděli hasiči téměř k dvojnásobku požárů než je obvyklé, neděle byla naopak podprůměrná

8. 8. 2017 14:30

Víkend byl z hlediska požárů velmi nevyrovnaný. Zatímco v sobotu 5. srpna vyjížděli hasiči k 93 požárům, což je téměř dvojnásobek dlouhodobého denního průměru, v neděli klesl počet požárů na pouhých 44 (což je naopak o 10% méně oproti průměru).

HZS ČR: V sobotu vyjížděli hasiči téměř k dvojnásobku požárů než je obvyklé, neděle byla naopak podprůměrná
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Hasiči vyjížděli také k většímu množství dopravních nehod. V sobotu jich bylo 81 a v neděli 71 (dlouhodobý denní průměr je 52 dopravních nehod).

Největší požáry uplynulého víkendu:

Sobota 5.8.

Kraj Vysočina - okr. Třebíč, Čihalín. Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár prodejny s celkem 28 motorkami a fasády sousedního rodinného domu. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 3,5 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Středočeský kraj - okr. Nymburk, Městec Králové. Sedm jednotek hasičů likvidovalo požár strniště. Příčina vzniku požáru je odlétnutý kamínek od disku.

Olomoucký kraj - okr. Prostějov, Bílovice-Lutotín. Pět jednotek hasičů likvidovalo požár střechy rodinného domu, přístřešku a fasády sousedního objektu. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 1,75 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Zlínský kraj - okr. Vsetín, Kunovice. Tři jednotky hasičů likvidovaly požár balíkovacího stroje. Škoda způsobená požárem byla předběžně stanovena na 1,5 mil. Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Ústecký kraj - okr. Teplice, Krupka-Soběchleby. Tři jednotky PO likvidovaly požár osobního vozidla po dopravní nehodě. Při požáru byla jedna osoba usmrcena.

Neděle 6.8.

Středočeský kraj - okres Praha-východ, Stříbrná Skalice. Šest jednotek hasičů likvidovalo následky požáru chaty. Škoda způsobená požárem je předběžně 2,5 milionu Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

Plzeňský kraj - okres Rokycany, Liblín. Pět jednotek hasičů likvidovalo následky požáru kombajnu na poli. Škoda způsobená požárem je předběžně 3 miliony Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada.

Ústecký kraj - okres Děčín, Krásný Buk. Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár roubené chaty. Při požáru byla 1 osoba těžce popálena a 1osoba usmrcena. Škoda způsobená požárem a příčina vzniku požáru jsou předmětem šetření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Po znovuotevření bran nově čeká na návštěvníky pásovec

22:49 Zoo Liberec: Po znovuotevření bran nově čeká na návštěvníky pásovec

Každý rok se Zoo Liberec snaží pro návštěvníky přichystat nějakou novinku, ať už v podobě nové stavb…