HZS ČR: Za víkend hasiči likvidovali 157 požárů

30.07.2018 9:41

Víkend zaznamenal mírný pokles požárů, stále je ale jejich počet o 70 % vyšší než je dlouhodobý denní průměr. Oproti pátku, 27. července, kdy hasiči vyjížděli k 99 požárům, což je více než dvojnásobek, protože dlouhodobý denní průměr je 47 požárů denně, počet požárů během víkendu mírně poklesl. V sobotu 28. července vyjížděli hasiči k 73 požárům a v neděli 29. července k 84 požárům.

HZS ČR: Za víkend hasiči likvidovali 157 požárů
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
Popisek: hasič, ilustrační foto
reklama

V sobotu vyjeli hasiči na Berounsku k požáru lesa. Na místě však zjistili, že se jednalo o neoprávněně rozdělaný oheň, konkrétně o zapálenou vatru. Oheň byl následně uhašen.

Na polské straně hranice (Oldřichov na Hranicích) zase hasiči z Libereckého kraje likvidovali požár odpadu na ploše 10 x 10m.

V neděli v okrese Blansko (Velké Opatovce) v Jihomoravském kraji likvidovalo pět jednotek hasičů požár balíkovacího lisu na slámu. Škoda se předběžně vyšplhala na 1,2 milionu korun, příčina požáru je v šetření.

Hasiči během víkendu ale nevyjížděli pouze k požárům. Celkem za oba dva dny vyjeli k 926 událostem. Nejčastěji se jednalo o technické zásahy, těch bylo 515 (průměrně denně vyjíždějí hasiči k 162 technickým zásahům). Mezi ně patřilo například sobotní pátrání po ztracené osobě ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice v Jihočeském kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce zakázala hračku „Doll Carrier“

7:34 Česká obchodní inspekce zakázala hračku „Doll Carrier“

Česká obchodní inspekce pokračuje ve sledování možného výskytu nebezpečných výrobků na tuzemském trh…