Handicapované atlety podporuje Nadace ČEZ pravidelně

10.6.2022 9:20 odp. | Komerční článek

Handicapované atlety v Pardubicích podpořila Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun. Prostředky jsou využívány na podporu celoroční činnosti spolku atletů Atletika Bez Bariér Pardubice, z. s. A zrovna včera probíhal Školní atletický parapohár. Po dvou covidových letech je tu zpět. Letos se konal už 12. ročník.

Handicapované atlety podporuje Nadace ČEZ pravidelně
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Přihlášeno bylo 220 dětí z 23 školních kolektivů. Vedle sportovní části byl připraven i doprovodný program pro děti, zábava i občerstvení.

Spolek Atletika Bez Bariér funguje po celý rok. Ve svých řadách má v letošním roce téměř 200 aktivních sportovců, pět českých reprezentantů, ale také více než stovku handicapovaných dětí. Spolek se také podílí na dofinancování české reprezentace, když pomáhá sportovcům - reprezentantům hradit vícenáklady spojené s jejich přípravou i účastí na sportovních akcích. Spolek v tuto chvíli vede tři atletické kroužky pro handicapované děti, kde zajišťuje především sportovní náčiní a vybavení, profesionální trenéry i školené doprovody a asistenty.

Atlety můžete potkat na několika velmi významných sportovních akcích nejen pro dospělé, ale i pro děti a mládež. Důležitá je i informovanost. V průběhu roku tak dobrovolníci pořádají spoustu akcí pro veřejnost, pro školy i školky.

Anketa

Má prezident Zeman vaši důvěru? (Ptáme se od 8.6. 2022)

66%
31%
hlasovalo: 19603 lidí

Nadace ČEZ podpořila aktivity spolku částkou 100 tisíc korun. „Nadace ČEZ nám pomáhá již mnoho let. Bez její pomoci by pro nás pořádání některých akcí a soutěží bylo o hodně složitější, ne-li nemožné,“ říká Eva Hrdinová předsedkyně spolku. „Z příspěvku budeme částečně hradit náklady na služby trenérů, asistentů, pomocníků, náklady na pořízení sportovního náčiní a vybavení a dovybavení atletických kroužků, také náklady na cestovné sportovců na speciální tréninky,“ upřesňuje Eva Hrdinová. „Nadace ČEZ je naším dlouholetým partnerem a bez jejího přispění bychom nemohli dělat naši činnost tak dobře, jako doposud,“ dodává Eva Hrdinová.

I přes koronavirová opatření reprezentanti v loňském roce absolvovali několik mezinárodních závodů a akcí včetně paralympiády. Letos je situace mnohem příznivější, proto spolek naplánoval soutěže, závody a akce pro sportovce i veřejnost. Do spolku se od března přihlásilo šest nových výkonnostních sportovců. Významné sportovní akce pomáhají handicapovaným dětem a dospělým poměřit si síly s vrstevníky, vzít si vzor z těch lepších a překonávat sám sebe. Jejich přístup může být mnohdy i pro zdravé inspirací.

Spolek Atletika Bez Bariér (původně jako atletický oddíl) vznikl již v roce 1998 v rámci sportovního klubu, v roce 2016 se osamostatnil a rozšířil svou činnost. Má tedy za sebou více než 20 let kvalitní činnost, silnou členskou základnu a celou řadu významných sportovních akcí. Spolek má téměř 200 členů. V průběhu sezóny zajišťuje vedle pravidelných tréninků i významné sportovní akce pro handicapované děti, dospělé atlety a integrační akce (zdraví společně s handicapovanými). Spolek nabízí náborové a výukové akce pro nečleny i příchozí veřejnost, vede osvětu v oblasti otázek osob s handicapem a sportu a jejich socializace.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

20:32 CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

Jednou z klíčových služeb agentury CzechInvest je pomáhat investorům ve vyhledaní vhodné lokality pr…