Hasiči: Loni jsme získali prestižní mezinárodní ocenění "Special Achievement in GIS"

04.02.2021 7:33

Jack Dangermond, prezident společnosti Esri, ocenil na slavnostním zahájení největší celosvětové konference v oblasti GIS, „Esri User Conference“, která se konala 13. června 2020, významné a inspirativní projekty využívající GIS z celého světa. Za Českou republiku získalo toto prestižní světové ocenění (Special Achievement in GIS (SAG) generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky (GŘ HZS ČR) za projekt Národního informačního systému pro tísňové linky (NIS IZS), na kterém HZS ČR spolupracovalo s řadou dalších subjektů. Konference se kvůli proticovidovým opatřením konala poprvé online a ocenění do rukou zástupců GŘ HZS ČR doputovalo letecky 1. října 2020.

Hasiči: Loni jsme získali prestižní mezinárodní ocenění "Special Achievement in GIS"
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Ocenění "Special Achievement in GIS" uděluje společnosti Esri na základě doporučení partnerských či distribučních firem z celého světa. Prezident a zakladatel společnosti, Jack Dangermond, pak ze stovek nominací osobně vybere nejlepší projekty, které ocenění získají. Distribuční firma pro Českou republiku, společnost ARCDATA PRAHA, v loňském roce na toto ocenění navrhla právě projekt NIS IZS.

Oceněný geografický informační systém v NIS IZS je využíván dispečinky tísňových linek všech složek integrovaného záchranného systému (IZS) v České republice. Díky NIS IZS se zefektivnilo sdílení dat mezi jednotlivými složkami IZS a zlepšila se koordinace pohotovostních jednotek. Doba odezvy záchranných jednotek na hlášenou událost je výrazně kratší, což umožňuje i jejich rychlejší příjezd k místu zásahu. NIS IZS navíc upřesňuje geolokaci tísňových volání, čímž se také výrazně zkracuje čas potřebný pro příjezd zasahujících jednotek, a tím rychleji je poskytnuta pomoc.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VLS: Stádo zubrů má dva nové býky z Milovic, dvě samice z Ralska poputují do nového chovu na Lipno

16:13 VLS: Stádo zubrů má dva nové býky z Milovic, dvě samice z Ralska poputují do nového chovu na Lipno

Chov zubrů VLS v Ralsku doplnili dva býci z chovu ochranářské společnosti Česká krajina v Milovicích…