Hasičský záchranný sbor: Sparta letos nadacím předá přes 1,5 milionu korun a patří jí za to náš velký dík

31.01.2023 10:57 | Tisková zpráva

Rekordní částku 1 569 092 korun se podařilo získat týmu HC Sparta Praha v letošním, již 14. ročníku projektu Sparta vzdává hold. Tato ohromující částka bude rozdělena Nadaci policistů a hasičů, Vojenskému fondu solidarity a Asociaci zdravotnických záchranných služeb ČR.

Hasičský záchranný sbor: Sparta letos nadacím předá přes 1,5 milionu korun a patří jí za to náš velký dík
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Sparta vzdává hold je největší dobročinný extraligový projekt, kterým Sparta každoročně vyjadřuje své poděkování policistům, hasičům, záchranářům a armádě za jejich každodenní práci. 

Anketa

Chcete, aby Babiš vedl ANO do parlamentních voleb jako lídr a kandidát na premiéra?

91%
5%
hlasovalo: 22634 lidí

Děkujeme Spartě za to, že tento skvělý projekt vytvořila. a každoročně jej realizuje. Za 14 let jeho existence se podařilo vybrat skvělých 6 912 530 korun.

HC Sparta Praha odehrála v rámci holdu dva zápasy před téměř vyprodanou O2 arenou. V neděli 22. ledna se utkali s týmem BK Mladá Boleslav a ve středu pak s HC VERVA Litvínov a v obou zápasech si připsali na své konto vítězství. Hráči hokejové Sparty nastoupili do obou zápasů ve speciálních dresech s reflexními prvky připomínající zásahové obleky hasičů. Hasičům byl totiž věnován letošní ročník holdu. Návštěvníci O2 areny měli možnost shlédnout a ocenit 5 vybraných hasičských zásahů, které byly v podobě medailonků promítnuty na kostce. Potleskem pak ocenili nejen hasiče, ale také vojáky, záchranáře a policisty, kteří pro nás všechny nasazují své životy. Utkání Sparta Praha versus Verva Litvínov pak zahájil slavnostním vhozením buly na led ředitel Hasičského záchranného sboru hl. města Prahy brig. gen. Ing. Luděk Prudil.

Sparta připravila o přestávkách mezi zápasy turnaj, ve kterém se utkaly mezi sebou hokejové týmy složek IZS a Armády ČR. Hokejisti Hasičského záchranného sboru ČR si ve středu zahráli o zlato s hokejovým týmem Armády ČR a stali se vítězným týmem turnaje. Krásného gesta se jim dostalo od náčelníka Generálního štábu AČR generálmajora Ing. Karla Řehky, který jim po zápase přišel do šatny pogratulovat k vítězství. 

Hasičský záchranný sbor připravil pro návštěvníky utkání před O2 arenou ukázky techniky - zodolněné stříkačky CZS 15/2000 S3 (TRITON) a CZS 40/12000 S3 (TITAN) a uvnitř O2 areny promo stánky, kde si návštěvníci mohli prohlédnout dronový speciál z HZS Jihomoravského kraje a hasičské drony. Mohli si vyzkoušet 3D brýle s ukázkami z požáru v NP České Švýcarsko a ti nejmenší si mohli zasoutěžit a získat nové znalosti z oblasti požární prevence.

Sparta vzdává hold - Sparta navýšila rekord, vybrala přes 1.5 milionu korun VIDEO ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Výdaje ze státního rozpočtu

Dobrý den, velice si vážím Vaší práce a toho, že vždy, co říkáte, máte doloženo grafy. Můžete zveřejnit graf nejvyšších 10 až 20 měsíčních výdajů z kapitol rozpočtu a pak to stejné u příjmů? Stále se jen přetřásají náklady na důchody. A co ostatní výdaje? Kam se ztrácí všechny peníze přijaté do rozp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NP Šumava: Milovníci přírody se mohou radovat, zbrusu nový film je seznámí s příběhem vody na Šumavě

22:11 NP Šumava: Milovníci přírody se mohou radovat, zbrusu nový film je seznámí s příběhem vody na Šumavě

Premiéru dokumentu Voda ztracená a vrácená z dílny Radka Plíhala připravila Správa Národního parku Š…