Hlavní město má schválený Plán odpadového hospodářství do roku 2025

14.04.2016 15:14 | Zprávy

Klíčový dokument pro nakládání s odpady, Plán odpadového hospodářství pro příštích 10 let, má již k dispozici hlavní město Praha. Plán koncepčně řeší odpadové hospodářství v metropoli, jeho součástí je předcházení vzniku odpadů a zvýšení podílu jejich recyklace a materiálového využití.

Hlavní město má schválený Plán odpadového hospodářství do roku 2025
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Přijetím Plánu odpadového hospodářství (POH) se hlavní město zavazuje k plnění evropských cílů ve všech oblastech nakládání s odpady do roku 2025. Například by měla být zvýšena úroveň přípravy k recyklaci na 50 procent hmotnosti u papíru, plastů, kovů a skla. POH je také např. řešena problematika snižování maximálního množství biologicky rozložitelných komunálních odpadů ukládaných na skládky. K tomuto účelu poslouží kompostárny.

Mezi cíle města patří hlavně předcházení vzniku odpadů, podpora čistší produkce, zřizování center pro opětovné použití a podobně. V oblasti nakládání s komunálními odpady je plánována výstavba nových třídících linek, recyklačních center, a hlavně  záměry spojené s zefektivněním infrastruktury k zajištění a zvýšení energetického využití směsného komunálního odpadu. V průběhu let tedy dojde k výraznému omezení skládkování v nadcházejícím období. Proto bude nutno posílit sběrnou síť jejím rozšířením o sběr biologicky rozložitelných odpadů, zejména rostlinného původu. V plánu je vybudovat zařízení pro recyklaci stavebních a demoličních odpadů, biodegradace (biologický rozpad) a stabilizaci nebezpečných odpadů. Samozřejmostí je podpora osvěty a informovanosti v oblasti odpadového hospodářství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?

Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NPÚ: Kraj Vysočina je bohatší o novou kulturní památku

11:27 NPÚ: Kraj Vysočina je bohatší o novou kulturní památku

Pozdně barokní kaple ve Stříteži u Jihlavy byla prohlášena novou kulturní památkou v Kraji Vysočina.