Horská nemocnice Krkonoše: Vyjádření k reportáži ČT

30.06.2015 12:43

Dne 28. června 2015 byla na ĆT odvysílána reportáž o tom, že zaměstnanci Česko-německé horské nemocnice Krkonoše provedli vyšetření na drogy u nejmenovaného pacienta s pozitivním výsledkem, a dále odborné specializované pracoviště v Praze provedlo vyšetření, kde se již nic nezjistilo.

Horská nemocnice Krkonoše: Vyjádření k reportáži ČT
Foto: nemocnice.vrchlabi.cz
Popisek: Česko-německá horská nemocnice Krkonoše - logo

Reportér ČT zaslal nemocnici dotaz se jménem údajného pacienta, kdy bylo při prověření záležitosti zjištěno, že žádný takový pacient nebyl v nemocnici vyšetřen ani ošetřen, přesto byla tato reportáž v souvislosti s nemocnicí vysílána v pořadu Události ČT.

„Jedná se o velmi nevhodný útok ze strany České televize, který není podložen reálným zdrojem informací. Celá tato kauza je vymyšlená, což by šlo očekávat ze strany bulváru, nikoliv veřejnoprávní televizní stanice, která si zakládá na pověsti seriózního média,“ uvedl MUDr. Vladimír Dryml, ředitel nemocnice.

„Podnikneme samozřejmě příslušné právní kroky, protože došlo k porušení etického kodexu ze strany reportéra ČT, když si vykonstruoval reportáž v souvislosti s naší nemocnicí. Nicméně hlavní oběti celé kauzy jsou především naši zaměstnanci a zdravotnický personál, kteří řádně dělají svou práci, a potom jsou osočováni v ČT kvůli údajnému pochybení, proti kterému se nemohou sami bránit. Veřejnoprávní média si nesmí takové útoky dovolit, ať již byly jejich pohnutky k výrobě reportáže z osobních či jinak motivovaných důvodů,“ potvrdil jednatel nemocnice Jaroslav Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

22:20 ÚOHS navazuje spolupráci s Univerzitou Karlovou

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima dne…