Hospodářská a sociální rada Mostecka se na jaře zabývala především budoucností regionu

31.05.2021 22:54 | Zprávy

Jarní jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) se stále ještě konala z hygienických důvodů elektronicky. I v dubnu a květnu tudíž dostali členové podklady elektronickou poštou a mohli k nim zasílat své připomínky a následně o navržených usneseních hlasovat.

Hospodářská a sociální rada Mostecka se na jaře zabývala především budoucností regionu
Foto: HSRM
Popisek: Hospodářská a sociální rada Mostecka

Společným jmenovatelem dubnového i květnového jednání HSRM byla budoucnost regionu. Jde o ní například ve Strategii komunitně vedeného místního rozvoje (Strategie CLLD), kterou členům rady představil předseda MAS Naděje Petr Pillár. Na území mstní akční skupiny proběhlo dotazníkové šetření, jehož cílem bylo získat informace o obcích, městech, ale také o rozvoji lokálního podnikání a zemědělství. Sešlo se více než 360 odpovědí a do zásobníku projektů bylo zaregistrováno na 150 projektových záměrů.

Zmapovat situaci v oblasti zaměstnanosti v návaznosti na postupný útlum těžby hnědého uhlí a uhelné energetiky je cílem dotazníkového šetření nazvaného „Budoucnost pracovníků v hornictví a uhelné energetice“. Výsledky hodlá využít takzvaná Uhelná platforma Ústeckého kraje, která se touto problematikou zabývá. Dotazníky byly během jarních měsíců rozeslány respondentům.

Na rozvoj a budoucnost regionu má jednoznačně vliv také řešení ekologických škod před privatizací hnědouhelných společností v Ústeckém a Karlovarském kraji. Čtvrtá aktualizace této koncepce byla na programu jednání HSRM, stejně jako informace z jednání meziresortní komise, která hraje důležitou roli v přerozdělování takzvaných vládních 18 miliard určených na tyto účely.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Objednejte si řidičský průkaz do výdejního boxu

19:15 Ministerstvo dopravy: Objednejte si řidičský průkaz do výdejního boxu

Do konce roku zbývá vyměnit až 400 tisíc řidičských průkazů, kterým po deseti letech uplynula platno…