Bankovní domy při jednání s Hospodářskou komorou proto deklarovaly, že jsou připravené upravit vzájemné vztahy se svými klienty, aby jim pomohly překlenout dočasné problémy a udržet jejich podnikání do doby, než se jejich situace zlepší. Hospodářská komora bude shromažďovat od firem podněty, nakolik banky tento příslib plní. Na základě toho povede s bankami a vládou další diskusi o případné legislativní úpravě, která by podnikům pomohla.
Podle Hospodářské komory řada uzavřených podniků nebude moct splácet svoje úvěry, protože nemají žádný příjem. Banky proto Hospodářské komoře slíbily, že podnikatelé z řad osob samostatně výdělečné činných a firmy, kterým vláda uzavřela provozovny nebo omezila jejich podnikatelskou činnost, budou mít možnost upravit splátkové kalendáře nebo čerpat další prostředky na jejich provoz například za pomoci státních záruk. Pomáhat jim v přehodnocení závazků budou poradci bankovních domů. Nezbytné ale bude, aby se na svou banku včas obrátili a svou situaci s nimi konzultovali.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva