Hospodářská komora se vymezuje proti verbálním útokům ministryně Michaely Marksové

19.07.2017 16:34

Hospodářská komora se ohrazuje proti opakovaným verbálním mediálním útokům na svoji adresu ze strany ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, naposledy ve včerejším rozhovoru pro Český rozhlas na téma dlouhodobého ošetřovného. Osočování největšího zástupce podnikatelů, který nedělá nic jiného než svoji práci, tedy hájí zájmy podnikatelů, nepovažuje Komora za konstruktivní nástroj k dialogu.

Hospodářská komora se vymezuje proti verbálním útokům ministryně Michaely Marksové
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Tím spíše, že přichází ze strany resortu, který pod současným vedením realizuje množství předvolebních a často populistických kroků, které ale v důsledku nezaplatí nikdo jiný než daňoví poplatníci, včetně podnikatelů (nové sociální dávky, komplikování pracovně-právních vztahů, zvyšování byrokracie).

Hospodářská komora se proti útokům vymezuje také proto, že tato neobjektivní kritika přichází od zástupkyně vládní strany, jejíž představitelé nazývají podnikatele a živnostníky parazity nebo jim chtějí zvyšovat už tak enormní odvody a ještě více jim tak komplikovat podnikání. Jak už vláda ostatně dokázala zvyšováním minimální mzdy, otcovskou dovolenou nebo naposledy dlouhodobým ošetřovným.

I vzhledem k průzkumu HK ČR mezi podnikateli, kteří známkovali jednotlivé ministry a ve kterém si paní ministryně Marksová vysloužila známku 4 mínus, chápeme jistou rozladěnost a disharmonii ve vztazích s podnikatelskou veřejností a jejím největším zástupcem. Uchylování se k podobným – navíc opakovaným – mediálním útokům vnímá Hospodářská komora jako součást volební kampaně paní ministryně. Nicméně věříme, že po volbách bude možné vést s MPSV racionální komunikaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

22:11 Rada pro výzkum, vývoj a inovace projednala program SIGMA na podporu aplikovaného výzkumu a inovací

V pátek 26. listopadu proběhlo ve Strakově akademii pravidelné zasedání Rady pro výzkum, vývoj a ino…