Hospodářská komora se vymezuje proti verbálním útokům ministryně Michaely Marksové

19. 7. 2017 16:34

Hospodářská komora se ohrazuje proti opakovaným verbálním mediálním útokům na svoji adresu ze strany ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, naposledy ve včerejším rozhovoru pro Český rozhlas na téma dlouhodobého ošetřovného. Osočování největšího zástupce podnikatelů, který nedělá nic jiného než svoji práci, tedy hájí zájmy podnikatelů, nepovažuje Komora za konstruktivní nástroj k dialogu.

Hospodářská komora se vymezuje proti verbálním útokům ministryně Michaely Marksové
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

Tím spíše, že přichází ze strany resortu, který pod současným vedením realizuje množství předvolebních a často populistických kroků, které ale v důsledku nezaplatí nikdo jiný než daňoví poplatníci, včetně podnikatelů (nové sociální dávky, komplikování pracovně-právních vztahů, zvyšování byrokracie).

Hospodářská komora se proti útokům vymezuje také proto, že tato neobjektivní kritika přichází od zástupkyně vládní strany, jejíž představitelé nazývají podnikatele a živnostníky parazity nebo jim chtějí zvyšovat už tak enormní odvody a ještě více jim tak komplikovat podnikání. Jak už vláda ostatně dokázala zvyšováním minimální mzdy, otcovskou dovolenou nebo naposledy dlouhodobým ošetřovným.

I vzhledem k průzkumu HK ČR mezi podnikateli, kteří známkovali jednotlivé ministry a ve kterém si paní ministryně Marksová vysloužila známku 4 mínus, chápeme jistou rozladěnost a disharmonii ve vztazích s podnikatelskou veřejností a jejím největším zástupcem. Uchylování se k podobným – navíc opakovaným – mediálním útokům vnímá Hospodářská komora jako součást volební kampaně paní ministryně. Nicméně věříme, že po volbách bude možné vést s MPSV racionální komunikaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce kontrolovala mixéry smoothie, většina byla v pořádku

19:27 Česká obchodní inspekce kontrolovala mixéry smoothie, většina byla v pořádku

Česká obchodní inspekce se zaměřila na kontroly mixerů pro smoothie, které jsou u spotřebitelů velic…