Informace o humanitárních dotacích MZV na rok 2017

19.12.2016 19:51 | Zprávy

Ministerstvo zahraničních věcí ČR dne 19. prosince 2016 vyhlašuje tři výběrová dotační řízení na projekty humanitární pomoci realizované nestátními neziskovými organizacemi a dalšími subjekty v zahraničí v roce 2017.

Informace o humanitárních dotacích MZV na rok 2017
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Dotační výzva na komplexní krize reaguje na závažné humanitární dopady klimatických změn, místních konfliktů a nuceného vysídlení ve vybraných zemích subsaharské Afriky (Etiopie, Jižní Súdán, Keňa, Nigérie, Středoafrická republika). Kvůli dopadům přírodních katastrof jsou do výzvy zařazeny také dvě asijské země – Barma/Myanmar a Nepál. Celkem bude na tuto výzvu vyčleněno až 40 mil. Kč, na jednotlivý projekt maximálně4 miliony Kč. Etiopie je prioritní zemí dvoustranné rozvojové spolupráce ČR, v jižních oblastech země ČR podporuje místní obyvatelstvo i uprchlíky ze Somálska při boji proti suchu, v přístupu k pitné vodě a sanitaci i v rozvíjení vlastních zdrojů obživy, převážně založených na zemědělství. Keňa se podobně jako Etiopie potýká se suchem v důsledku jevu El Niňo a musí zároveň zajistit obživu velkým skupinám uprchlíků ze Somálska. V Jižním Súdánu probíhá vnitřní konflikt, který dále násobí obtížné postavení místního obyvatelstva. ČR od vzniku země v roce 2011 průběžně pomáhá uvnitř země i uprchlíkům z Jižního Súdánu v regionu při hledání přístřeší, obživy a zajišťování základní zdravotní a nutriční péče. Také Středoafrická republika se potýká s dopady vnitřního konfliktu aČR zde jako jedna z mála zemí dlouhodobě zajišťuje zdravotní péči, výživu, vzdělávání a ochranu pro vnitřně vysídlené děti. Severovýchodní oblasti Nigérie jsou kromě teroristického působení Boko Haram ohroženy také podvýživou až hladomorem. ČR se vzhledem ke své diplomatické přítomnosti v zemi zasazuje o posílení domácí i mezinárodní humanitární pomoci.

V Barmě/Myanmaru ČR rovněž působí dlouhodobě, pomáhá zde jak s obnovou po přírodních katastrofách, tak s dopady mezietnických konfliktů, zejména ve státech Arakanském, Karenském a Čchinském, ale i ve vztahu k barmským uprchlíkům v Indii, Thajsku a Malajsii.

Do Nepálu vyslala ČR po ničivém zemětřesení z dubna 2015 zdravotnický traumatým, který v zemi působil téměř měsíc. Na to v roce 2016 navázaly dotační projekty obnovy zdravotnické, sanitární a vzdělávací infrastruktury, které budou moci pokračovat i v roce 2017.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Proč odmítáte zveřejnit celou vaší bakalářskou práci?

A jak je možné, že k ní vůbec není veřejný přístup? To by přeci měl být, a to u všech prací nejen vašich a těch bakalářských. A na jaké škole jste vystudovala magistra? Co vím, tak školu, na které jste dělala bakaláře ministerstvo zrušilo

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rekonstrukce domova seniorů za 86 milionů korun

10:34 Královéhradecký kraj: Rekonstrukce domova seniorů za 86 milionů korun

Královéhradecký kraj zahájil v areálu domova seniorů v Borohrádku rozsáhlé stavební úpravy, které po…