Informace o možném zprovoznění areálu v Bálkové

25.07.2015 12:34 | Zprávy

O zprovoznění areálu v Bálkové a případném otevření zařízení pro zajištění cizinců tzv. detencí jednali ve středu, 22. července 2015, zástupci Ministerstva vnitra se starosty sedmi okolních obcí.

Informace o možném zprovoznění areálu v Bálkové
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Jednání s představiteli samosprávy je pro nás naprosto klíčové. Starosty jsme seznámily s režimem fungování takového typu zařízení, včetně systému ostrahy, možností vzniku nových pracovních míst pro region a samozřejmě i s dalšími tématy, které je zajímaly.

Z tohoto důvodu přinášíme faktické informace k případnému zprovoznění zařízení v Bálkové

• Objekt v Bálkové dříve sloužil jako škola v přírodě. Následně byl přestaven na zařízení pro zajištění cizinců, kde byl provoz ukončen v roce 2005. Nyní areál spravuje Policie ČR a slouží jako školicí a výcvikové středisko. Ministerstvo vnitra vytipovalo tento objekt jako vhodný pro opětovné otevření detenčního zařízení.

• Od začátku tohoto roku bylo zajištěno na území ČR více než 3 000 nelegálních migrantů, a to jak nelegálně pobývajících, tak nelegálně tranzitujících. Jde o nárůst oproti stejnému období v loňském roce o 48 %. V souvislosti s tímto nárůstem musíme navyšovat kapacity zařízení pro zajištění cizinců, tzv. detenčních zařízení. Vláda proto rozhodla o:

- Navýšení kapacit stávajícího zařízení pro zajištění cizinců v Bělé - Jezové o 120 míst. Do konce července bude navýšena kapacita o cca 70 lůžek. Celková základní ubytovací kapacita tohoto zařízení by měla být do konce roku 2016 cca 400 míst.

- Zprovoznění a otevření areálu ve Vyšních Lhotách s kapacitou 220 míst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…