JCCR: V Nové Bystřici založili tradici běhu do České Kanady. Akce podpořila osmiletého zdravotně postiženého Jana Šánu

05.10.2016 12:43 | Zprávy

Nabídku četných aktivit v Nové Bystřici letos rozšířil první ročník běžeckého závodu. V městečku si sportovci organizují své akce většinou sami. Běh Českou Kanadou byl zčásti výjimkou, protože se na něm kromě místních atletů podílela i radnice. Stal se zároveň charitativním projektem se snahou podpořit zdravotně postiženého osmiletého chlapce. Záměr pomoci Honzovi Šánovi z Hradiště pořadatelům i díky projektu Jižní Čechy olympijské vyšel.

JCCR: V Nové Bystřici založili tradici běhu do České Kanady. Akce podpořila osmiletého zdravotně postiženého Jana Šánu
Foto: JCCR
Popisek: Jihočeská centrála cestovního ruchu - logo

„Určitě jsme nečekali, že zájem o běžecký závod bude tak veliký. Jen mezi dospělými se zapojilo zhruba 120 startujících. V rámcových závodech si zaběhaly děti do 13 let. Premiéra účastníky vesměs příjemně překvapila a nás jako pořadatele potěšila,“ uvedla pracovnice informačního centra v Nové Bystřici Petra Vacková. V městečku jsou tradiční městské slavnosti, pořádají zde koncerty vážné hudby nebo divadelní představení pro děti i dospělé. Populární je jahodobraní, při kterém se soutěží v pojídání jahodových knedlíků. Letos jich vítěz spolykal 51. Na konci srpna zde mají Loučení s prázdninami pro děti.

Běh Českou Kanadou byl novinkou, která se ujala. Dvě tratě pro dospělé měřily 6,5 a 10,5 kilometru a obě byly dostatečně využité. Pro muže i ženy byly vypsány dvě kategorie - do 40 a nad 40 let. Zváni byli všichni zájemci o pohyb, na výkonnosti se tolik nelpělo. Každý účastník dostal pamětní medaili a po běžeckém výkonu si mohl dopřát i večerní taneční zábavu s muzikou. Nejlepší obdrželi ceny, které připravilo město Nová Bystřice se sponzory. Děti do 13 let měly čtyři běžecké kategorie a závody o ceny pro ně byly připravené bez úhrady startovného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé státní subjekty, klesl o více než 97 procent

22:03 ÚZSVM: Počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé státní subjekty, klesl o více než 97 procent

ÚZSVM se za posledních deset let podařilo snížit počet nemovitostí, zapsaných na zaniklé a nedohleda…