Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), kterým zpracovává daňové přiznání daňový poradce, musejí doručit daňové přiznání za rok 2013 do 1. července. Do 1. srpna 2014 pak trvá lhůta pro odevzdání „Přehledů“. Podmínkou pro využití prodlouženého termínu bylo pro OSVČ včasné doručení plné moci pro daňového poradce na finanční úřad, zdravotní pojišťovnu i OSSZ. „Finanční úřad musel plnou moc obdržet nejpozději 1. dubna, k opožděnému podání plné moci se nepřihlíží. Zdravotní pojišťovně a místně příslušné OSSZ pak muselo oznámení o tom, že přiznání zpracovává daňový poradce, být zasláno do konce dubna,“ vysvětluje Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars. Plnou moc lze platně udělit pouze daňovému poradci, který je zapsán v oficiálním seznamu daňových poradců nebo advokátovi zapsaném v seznamu advokátů.
Dlouhodobá spolupráce se vyplatí
Jednotliví daňoví poradci jsou k dohledání na internetových stránkách Komory daňových poradců České republiky (KDPČR). Daňoví poradci jsou ze zákona pojištěni. Výhodou zpracování daňového přiznání daňovým poradcem je daňová optimalizace, neboť daňový poradce uplatní všechny daňové slevy i odpočty a najde nejvýhodnější formy zdanění daných transakcí. Pro OSVČ je však ideální spolupracovat s daňovým poradcem dlouhodobě. Může se tak radit při jednotlivých hospodářských transakcích s ohledem na daňové záležitosti již během roku a tím předejít možným nepříjemnostem, například zbytečnému placení vyšší daně z důvodu nedodržení zákonných podmínek pro daňové osvobození při uskutečnění ekonomické transakce.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva