Jedním z kritérií úspěšnosti zoologických zahrad je i počet návštěvníků, kteří do zoo zavítají. V předchozím roce prošlo branami liberecké zoo 355.336 osob, což je druhé nejvyšší číslo v posledních deseti letech. Velkým lákadlem pro návštěvníky byly především nové přírůstky a nové druhy zvířat, o které jsme rozšířili naši chovatelskou kolekci.
Mezi nejvzácnější mláďata, která se v liberecké zoologické zahradě v roce 2017 narodila, bezpochyby patří samička osla somálského či samčí přírůstky u sambarů skvrnitých a urialů bucharských. I když se nejedná o návštěvnicky nejpopulárnější zvířata, patří mezi nejohroženější živočichy, které Zoo Liberec chová. Jejich odchov a posilování populací je v odborných kruzích velice ceněné a výrazně přispívá k záchranně těchto ve volné přírodě vymírajících druhů.
Na úseku kopytníků se stáda dále rozšířila například o mláďata žiraf, zeber, takinů čínských, vikuní, nyal nížinných, antilop koňských, buvolců běločelých a kozorožců dagestánských.
Liberecká zoo je ve světě známá především díky své unikátní sbírce dravých ptáků. Svou pozici v evropské špičce jsme potvrdili i loňský rok, kdy se našim odborníkům podařilo jako prvním na světě úspěšně odchovat dvě mláďata orlů nejmenších. Ve světovou známost jsme také vešli kuriózním odchovem hadilova písaře ze Zoo Dvůr Králové, kterého netradičně adoptoval náš zkušený pár orlů bělohlavých. Přestože v úspěch tohoto experimentu z počátku věřil málo kdo, ukázalo se, že by to mohla být jedna z cest, jak zajistit, aby se odchovaná ptačí mláďata v budoucnu lépe rozmnožovala přirozeně v párech bez zásahu člověka. Přes problémy s ptačí chřipkou, jež zasáhla v liberecké zoo na jaře loňského roku, se v zázemí vyklubala i čtyři mláďata pelikánů bílých.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva