Jihočeský kraj, město Písek a tamní nemocnice se pustí do rekultivace neutěšeného pozemku mezi ulicemi U Obory a Budějovická

22.01.2019 20:34

Rekultivace neutěšeného pozemku mezi ulicemi U Obory a Budějovická v Písku včetně vybudování nových parkovacích míst či nového osvětlení. To je cílem projektu nazvaného Stavba nových nástupních prostor Nemocnice Písek, který slavnostně odstartoval v úterý 22. ledna.

Jihočeský kraj, město Písek a tamní nemocnice se pustí do rekultivace neutěšeného pozemku mezi ulicemi U Obory a Budějovická
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Společně se na něm podílejí tamní nemocnice, coby vlastník pozemku, kraj, jako zakladatel nemocnice a město. Náklady činí zhruba 25 milionů korun bez DPH a s ukončením prací se počítá v říjnu letošního roku.

„Jsem velice rád, že se modernizace dočká i toto dosud opomíjené místo, které je mimo jiné zaneseno náletovými dřevinami. Z celkové investice uhradí město zhruba 10 milionů a o zbytek se podělí nemocnice a kraj,“ uvedl první náměstek hejtmanky Josef Knot. Zároveň dodal, že se jedná o příkladnou spolupráci kraje a města.

Ředitel nemocnice Jiří Holan upřesnil, že zmíněný pozemek leží nedaleko hlavní brány špitálu. A počet nových parkovacích míst se navýší přibližně o 100. „Využívat je budou moci obyvatelé, návštěvníci nemocnice i její zaměstnanci,“ uzavřel Holan s tím, že dosud tu našla místa k stání asi šedesátka aut na parkovišti, které ovšem patří městu. Pacienti mohou zároveň zajet i dovnitř areálu nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 ŘSD iniciuje jednání i se starosty menších obcí dotčených provozem na silnicích I. třídy

22:27 ŘSD iniciuje jednání i se starosty menších obcí dotčených provozem na silnicích I. třídy

Necelých deset let je obec Raná u Loun zásadně ovlivněna novostavbou silnice I/28, která tvoří propo…