Jihočeský kraj ocenil jihočeskou policii za hlídání bezpečnosti na silnicích

26.09.2016 22:01

Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil v pondělí Jihočeský kraj věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování tzv. sociálních předpisů dostala Policie ČR technické vybavení v hodnotě 285 tis. Kč.

Jihočeský kraj ocenil jihočeskou policii za hlídání bezpečnosti na silnicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Videokamery a specializovaný hardware a software, který pomůže ještě účinněji chránit bezpečí na silnicích, převzal z rukou hejtmana Jiřího Zimoly ředitel jihočeské krajské policie Luděk Procházka. 

Smyslem daru je poděkování našim policistům za kontrolu přetížených kamionů. Ty ničí silnice, do jejichž oprav kraj investoval nemalé prostředky,“ uvedl hejtman Zimola s tím, že kamiony váží víc, než by měly v alarmujících čtyřiceti procentech případů. Dary pro polici byly pořízeny z pokut, vybraných od neukázněných přepravců.

Dar Jihočeského kraje využijí policisté k účinnějšímu hlídání bezpečnosti na komunikacích. „Toto vybavení je natolik potřebné, že bychom je dříve či později zakoupili sami, ale díky Jihočeskému kraji může sloužit k zajištění bezpečnosti na silnicích daleko dříve,“ uvedl ředitel jihočeské policie Luděk Procházka. Pro příklad uvedl, že dary významně pomohou zejména dopravní policii při kontrole tzv. sociálních předpisů. „Pomocí speciálního softwaru budou policisté moci z digitální karty řidiče okamžitě zjistit, zda dodržel povinnou bezpečnostní přestávku,“ uvedl pro příklad Procházka. Pořádková a kriminální služba využije nové kamery při extremistických akcích a diváckém násilí. „Na příští týden je na Táborsku plánováno utkání s ostravským Baníkem, takže nevylučuji, že tento dar bude využit již při něm,“ doplnil ředitel krajské policie.

Jihočeský kraj ocenil za ochranu bezpečnosti na silnicích již dříve také jihočeské celníky. Těm věnoval v roce 2016 tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy v hodnotě 350 tisíc Kč a o dva roky dříve měřidla délky a výšky nákladů či vyrovnávací rohože ke kontrolním vahám v celkové ceně 100 tisíc Kč.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Zbytky Liechsteinovy chaty z národní přírodní rezervace Králický Sněžník definitivně zmizely

11:16 AOPK ČR: Zbytky Liechsteinovy chaty z národní přírodní rezervace Králický Sněžník definitivně zmizely

Bylo odvezeno více než čtyři sta tun různých hmot – od betonu, přes železo, ocel, sklo, cihly, směsn…