Jihomoravský kraj : Aktuální informace Krizového štábu COVID-19 ze dne 20. 3. 2020

21.03.2020 13:50

Krizový štáb JMK v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem se sešel v pátek 20. 3. 2020 v dopoledních hodinách a zabýval se aktuálními tématy.

Jihomoravský kraj : Aktuální informace Krizového štábu COVID-19 ze dne 20. 3. 2020
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo
reklama
  • Ochranné prostředky – dorazí ve večerních hodinách z centrální distribuce Ministerstva zdravotnictví ČR (MZ), proběhla konferenční porada s hejtmany a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, v 1. fázi dorazí do JMK 60 tisíc respirátorů FFP2 – následovat budou během víkendu a prvních dnů příštího týdne další dodávky roušek, respirátorů, ochranných obleků a brýlí. Tyto prostředky budou dle dohodnutého algoritmu rozděleny IHNED (dnes večer a o víkendu) do nemocnic (bez rozdílu zřizovatele), ZZS JMK, lékařům, stomatologům a následně pak také do sociálních služeb.
  • Příprava nových odběrných míst v JMK – vodní záchranná služba společně s hasiči zprovozní stan nejprve v Břeclavi a podle potřeby ve Znojmě – personál zajistí místní krajské nemocnice.
  • Příprava krajských nemocnic na přísun nakažených pacientů – lůžka
  • Šité látkové roušky z různých dobrovolnických a soukromých iniciativ jsou průběžně distribuovány zejména do sociálních služeb. Jednáme o nákupu nanovláken, abychom mohli využít šicí kapacity Národního divadla Brno, našich odborných škol, popřípadně dalších iniciativ.

Celkem v JMK fungují 3 sanitky pro domácí odběry (Brno, Kyjov, Znojmo). FN Brno zprovoznila odběrový stan ve svém areálu. Připraví se v průběhu víkendu odběrový stan v Břeclavi, fungovat by měl od pondělí 23. 3. 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

10:31 Zoo Zlín: Austrálie je u nás plná klokanů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším chovatelským úspěchem. Skupina 19 klokanů rudokrkých se …