Jihomoravský kraj: Jižní Morava je pro vesmírné startupy ideální místo

12.08.2019 7:37

World from Space, OctoGEO, Spacemanic a Skymaps – čtyři startupy, které doposud uspěly v uplynulých dvou výzvách programu Evropské kosmické agentury ESA BIC Brno. Úspěšné firmy spojuje touha najít způsob, jak využít kosmické technologie v běžném životě.

Jihomoravský kraj: Jižní Morava je pro vesmírné startupy ideální místo
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj
reklama

Nyní je mohou následovat další. ESA BIC Brno totiž otevřelo další kolo výzvy, díky které mohou startupy získat na své projekty až 50 tisíc eur. Přihlášky do programu je možné podávat do 27. září 2019 ZDE.

Od roku 2003 podpořila Evropská kosmická agentura více než sedm set startupů v sedmnácti evropských zemích. Mezi nimi je celkem jednadvacet firem podpořených inkubátory v České republice. Brněnská pobočka ESA BIC vznikla před rokem a během té doby už stihla podpořit čtyři startupy. „Do roku 2021 máme v plánu do programu zapojit dalších pět firem, které kromě finanční podpory 50 000 eur získají i konzultační a poradenské služby. Pomůžeme jim i s vyhledáváním strategických partnerů i případných investorů,“ vysvětluje manažerka projektu ESA BIC Brno, Markéta Filipenská z JIC.

„Jižní Morava je pro vesmírné startupy ideální místo. Najdou tu velké množství příležitostí pro spolupráci s výzkumnými a vědeckými centry, specializovanými instituty na brněnských univerzitách nebo s etablovanými firmami i nadnárodními korporacemi,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Vitula. Právě Jihomoravský kraj společně s ESA BIC program financuje shodnou částkou 300 tisíc eur. Operátorem sítě ESA BIC v České republice, kam brněnská pobočka patří, je agentura CzechInvest.

Více informací najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejstarší regionální studio České televize slaví 65 let

12:13 Nejstarší regionální studio České televize slaví 65 let

Silvestrovským programem odstartovalo na přelomu let 1955 a 1956 své vysílání ostravské televizní st…