KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob

21.10.2020 10:06 | Zprávy

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 568 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 104 nemocní se uzdravili, šest pacientů v seniorském věku bohužel zemřelo.

KHS Jihočeského kraje: Na jihu Čech přibylo 568 nových případů covidu-19, 104 nemocných se uzdravili, šest pacientů bohužel zemřelo. Aktuálně pozitivních je v kraji 5 609 osob
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje - logo

Kumulativní počet diagnostikovaných s COVID-19 se tak k úterní 18. hodině zvýšil v Jihočeském kraji na 8 875. Vyléčených je nyní v jižních Čechách 3 207 a aktuálně pozitivních 5 609 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem zemřelo celkem 59 lidí.

Od pondělí do úterý přijaly laboratoře v regionu k vyšetření 1 012 suspektních vzorků a 85 vzorků od samoplátců. Z výsledků vyšetření potvrdili hygienici k úterní 18. hodině 568 pozitivních případů. K nemocným přibylo 329 žen a 239 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Písecku (155), Táborsku (121), Českobudějovicku (111) a Strakonicku (71). „Ve sto padesáti pěti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině, v devadesáti pěti ve škole a v osmdesáti pěti v zaměstnání. Nově onemocnělo deset zdravotníků a tři desítky případů se týkaly pracovníků či klientů sociálních služeb. Deset osob se infikovalo v rámci sportovních aktivit, šest se nakazilo při pobytu v Praze. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Musíme stavět rychleji, levněji a chytřeji

Souhlasím s vámi, ale nezapomněl jste taky na jednu důležitou věc a tou je kvalita? Proč jsou u nás silnice a mnohdy i dálnice v tak hrozném stavu? A k té rychlosti, do teď jsem nepochopil, proč u nás výstavba tak dlouho trvá? Vždyť nejsme schopni ani dodržet původní termíny - viz třeba dálnice do P...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

10:34 Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

Tvrz a panský dům v Mladějovicích, které byly dlouhá léta ve zdevastovaném stavu, se po patnácti let…