„Tato návštěva bude rozhodně velmi přínosná pro obě strany. S Polskem máme mnohé společné, a to nejen díky postupům v rámci Visegrádské čtyřky, ale i v procesu čerpání evropských dotací. Výměna informací a zkušeností pomůže zajistit společný cíl jak České republice, tak Polsku, a tím není nic jiného, než pomocí kvalitních projektů vyčerpat všechny možné prostředky, které nám Evropská unie poskytuje,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
Hlavním tématem setkání, které se uskuteční 12. března, budou závěry Evropské rady ze dne 18. prosince 2014 o společném postupu zemí Visegrádské čtyřky, Slovinska a Chorvatska a navázání úzké spolupráce při plnění závazků stanovených ve víceletém finančním rámci za období 2007-2013. Tyto závěry požadují v nadcházejících letech realizaci dlouhodobých projektů s využitím flexibility stávajících pravidel.
Součástí setkání bude i krátké představení aktivit, které hodlá Česká republika uskutečnit během své roční předsednické role v rámci Visegrádské skupiny, kterou od 1. července 2015 přebírá po Slovensku. Ministerstvo pro místní rozvoj má v úmyslu v oblasti kohezní politiky trvale spolupracovat s dalšími zeměmi včetně zemí Bulharska a Rumunska, které chce zapojit do společných aktivit na pracovní a politické úrovni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva