Královéhradecký kraj: Jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže

16.5.2022 1:28 odp. | Tisková zpráva

Podpisem smlouvy mezi Českým olympijským výborem (ČOV) a Královéhradeckým krajem naplno odstartovaly přípravy 20. ročníku zimní Olympiády dětí a mládeže. Za přítomnosti hejtmana Martina Červíčka a předsedy ČOV Jiřího Kejvala byly představeny lokality sportovišť a podrobnosti k pořádání sportovního svátku, který proběhne v lednu 2023. 

Královéhradecký kraj: Jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Těší mě, že můžeme mladým sportovním talentům z celé republiky nabídnout zázemí našich zimních středisek Špindlerova Mlýna a Vrchlabí i sportovišť v Trutnově a Nové Pace. Uděláme maximum pro to, aby organizace her proběhla ke spokojenosti všech účastníků. Věřím, že si všichni z našeho kraje odvezou nejen radost ze svých sportovních výkonů, ale také nezapomenutelné zážitky z krásných Krkonoš,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Zahajovací ceremoniál proběhne na zimním stadionu v Hradci Králové, pak se všichni účastníci rozjedou na ubytování a sportoviště. Lyžaři a snowboardisté poměří své síly na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně, do Vrchlabí zamíří biatlonisté, zimní orientační běžci a běžkaři. Pro hokejisty budou připraveny hned dvě haly – jedna ve Vrchlabí a druhá v Trutnově. Krasobruslaři svůj boj o medaile svedou v Nové Pace. Slavnostní zakončení dvacátého ročníku ODM pak proběhne ve Špindlerově Mlýně. 

„První Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v roce 2003 v Pardubickém kraji. Za dvacet let existence narostl počet účastníků a také sportů, dokázali jsme tuto akci dostat do povědomí veřejnosti, médií i na obrazovky České televize v podobě živých přenosů,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dodal: „Náš cíl ale zůstává od začátku stejný, a tím je dát dětem motivaci chtít něco dokázat, pracovat na sobě a prožít svou malou olympiádu.“

Důležitou součástí Olympiády dětí a mládeže jsou i hodnoty fair play, jako je respekt k soupeři, radost z pohybu či přátelství. Právě vzdělávací olympijskou zónu a další aktivity připravují organizátoři pro Olympijský dům, který vznikne v hotelu Volareza ve Špindlerově Mlýně a bude volně přístupný veřejnosti. Nebude chybět ani doprovodný program pro školy kraje. 

„Přípravy na zimní olympiádu 2023 jsou již v plném proudu. Mladí sportovci budou bojovat o medaile v deseti sportech a nezapomněli jsme ani na hendikepované sportovce a do programu tak zařadili jednu paralympijskou disciplínu, a to běžecké lyžování zrakově postižených.  Bude plnohodnotnou součástí bodovaných výsledků jednotlivých krajských výprav,“ doplnil náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek odpovědný za oblast sportu.

Celkem na zimní ODM do Královéhradeckého kraje zamíří zhruba 1 700 účastníků. 

„Olympiáda dětí a mládeže je největší multisportovní akce u nás, kterou za dvacet let existence prošly tisíce mladých lidí. Někteří z nich, jako například Ester Ledecká nebo Josef Dostál, se dostali i na velkou olympiádu a pro některé zůstala Olympiáda dětí a mládeže největší sportovní akcí v životě. S tímto vědomím se se také snažíme každý ročník ODM připravit,“ říká místopředseda ČOV zodpovědný za Olympiádu dětí a mládeže Filip Šuman. 

Další podrobnosti k zimní Olympiádě dětí a mládeže budeme postupně zveřejňovat ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Rozhledna na Dobré vodě u Horní Plané je turistickým fenoménem celého Lipenska

11:54 Turistický spolek Lipenska: Rozhledna na Dobré vodě u Horní Plané je turistickým fenoménem celého Lipenska

Veliký fenomén lákající mnoho turistů, kteří do Horní Plané dokonce jezdí kvůli ní. Řeč je o 37 metr…