Královéhradecký kraj efektivně nakoupil energie pro následující dva roky

12.07.2019 19:38

Královéhradecký kraj už pošesté nakoupil energie na Českomoravské komoditní burze Kladno. Na následující dva roky si zajistil celkem 66 tisíc megawatthodin elektřiny a 133 tisíc megawatthodin zemního plynu do 728 elektroměrů a plynoměrů za ceny nižší, než za které se obchodovalo v loňském roce.

Královéhradecký kraj efektivně nakoupil energie pro následující dva roky
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.
reklama

Trendu zdražování energií se kraj loni vyhnul, neboť nákupem v roce 2017 si zajistil dodávky pro roky 2018 a 2019. S vyššími cenami se musel potýkat až letos, ceny elektřiny a plynu však sestoupily z loňských maximálních hodnot.

Královéhradecký kraj efektivně nakoupil energie pro následující dva roky na kladenské komoditní burze.

„I když jsou současné ceny elektřiny a plynu zhruba o 200 korun na megawatthodinu nižší než v loňském druhém pololetí, stále je důležité sledovat jejich pohyb. Důkazem toho je například cena zemního plynu v maloodběru, která se letos v květnu u dvouletých kontraktů pohybovala kolem 580 korun za megawatthodinu, ale v červnu, kdy nakupoval Královéhradecký kraj, klesla pod 540 korun. Vhodným načasováním nákupu tedy Královéhradecký kraj ušetřil oproti květnovým cenám jen u tohoto druhu energie 2,5 milionu korun,“ uvedl radní pro oblast investic a majetku Václav Řehoř.

Královéhradecký kraj nakupuje energie na kladenské komoditní burze od roku 2011 nejen pro krajský úřad, ale i pro více než stovku krajských organizací, mezi kterými jsou školy, dětské domovy, nemocnice, Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje, ústavy sociální péče, domovy pro seniory, muzea, galerie, Safari Park Dvůr Králové nad Labem či krajská Správa a Údržba silnic Královéhradeckého kraje.

Nákupy energií na Českomoravské komoditní burze Kladno pro kraj a všechny jeho organizace zajistilo Centrum investic, rozvoje a inovací (CIRI).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až červen 2020

17:05 Ministerstvo financí: Plnění státního rozpočtu ČR za leden až červen 2020

V průběhu července schválila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR třetí novelu zákona o státním rozpočt…