Lesy Praha: Dřevo z pražských lesů získalo certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C

24.11.2018 13:10

Od 1. listopadu letošního roku má dřevo z pražských lesů certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C. To znamená, že při zpracování dřeva z pražských lesů plníme požadavky a standardy těchto mezinárodních certifikátů pro zpracovávání dřevní hmoty.

Lesy Praha: Dřevo z pražských lesů získalo certifikaci FSC C-o-C a PEFC C-o-C
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha
reklama

Splněním podmínek certifikace jsme se zapojili do výrobního řetězce, který podporuje trvale udržitelné hospodaření v lesích a který o zpracovávané dřevní hmotě pocházející z certifikovaných trvale udržitelně obhospodařovaných lesů spotřebitelům poskytuje přesné a ověřitelné informace.

Ve dnech 24. a 25. září 2018 jsme úspěšně absolvovali certifikační audit, který měl posoudit, zda plníme požadavky pro udělení obou certifikátů. Kontrolou prošly všechny lesní úseky, truhlárna i štípárna Lesů hl. m. Prahy. Zaměstnanci auditní firmy posuzovali příjem, zpracování, expedici i prodej dřevní hmoty. Na základě výsledků auditu jsme obdrželi certifikaci FSC C-o-C (Forest Stewardship Council, Chain of Custody) a PEFC C-o-C (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes, Chain of Custody) a stali jsme se certifikovanými zpracovateli dřeva. Toto osvědčení potvrzuje, že dřevo z pražských lesů, které jsou již několik let certifikovány systémem FSC i PEFC, neztrácí při zpracování svoji hodnotu a že certifikace se od vypěstovaného stromu přenáší i na surovinu či výrobek. Mimo jiné tak každý z našich budoucích výrobků dostane svůj speciální kód, podle kterého budeme moci kdykoli určit, z jaké části konkrétního pražského lesa pochází.

Držitelem certifikace PEFC je od roku 2005 hlavní město Praha coby vlastník pražských lesů. V roce 2007 město získalo i druhou mezinárodní certifikaci FSC.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha informovala obyvatele o linkách pomoci

7:34 MHMP: Praha informovala obyvatele o linkách pomoci

Linky slouží například pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru.