Lesy Praha: Sečetli jsme škody po Sabine - v Praze padlo 860 stromů

21.02.2020 22:11

Vichřice Sabine, která se přehnala Evropou a v neděli 9. února dorazila i do Česka, v Praze naštěstí nenápachala tak hrozivé škody, jak se předpokládalo. I v hlavním městě však silný vítr lámal a vyvracel stromy.

Lesy Praha: Sečetli jsme škody po Sabine - v Praze padlo 860 stromů
Foto: Lesy Praha
Popisek: Lesy Praha

Naši pracovníci v uplynulých dnech zaznamenali celkem 860 vyvrácených a polámaných dřevin, které rostly v pražských parcích, lesích nebo kolem drobných vodních toků a vodních ploch.

Nejvíce stromů vítr poškodil v Kunratickém lese a Modřanské rokli a další vývraty a zlomy vítr napáchal v Divoké Šárce, Hostivařském lesoparku a Milíčovském lese. Dohromady v pražských lesích vítr zničil 707 stromů. Působení větru se nevyhnuly ani dřeviny podél vodních toků a nádrží. Silnému větru podlehlo celkem 129 stromů. Velká část z nich rostla na březích Kunratického a Libušského potoka a Rokytky. Sabine se prohnala také pražskými parky. Ty ze střetu s vichřicí naštěstí vyvázly jen s malými škodami. Vítr, dosahující v nárazech rychlosti až 100 kilometrů za hodinu, má v parcích na svědomí 24 stromů.

Veškeré škody, které Sabine napáchala, se pokusíme co nejdříve odstranit. Do té doby však prosíme návštěvníky pražských lesů a parků, aby se nepohybovali v blízkosti vývratů a dbali své osobní bezpečnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Přípravy na IDET vrcholí

18:47 Ministerstvo obrany: Přípravy na IDET vrcholí

Ve dnech 6. - 8. října 2021 se v areálu brněnských veletrhů a výstavišť uskuteční 16. ročník Mezinár…