„Přenesením motivu ze ztracené opony během přestavby divadla na plochu před ním, tak došlo ke zpřístupnění významného uměleckého díla široké veřejnosti. Součástí celého projektu byla také bezbariérová úprava vstupu do Galerie města Loun v suterénu divadla, které rovněž získalo novou barvu fasády. Venkovní umístění významného uměleckého díla bude navíc důstojnou připomínkou 100. výročí narození Zdeňka Sýkory a jeho celoživotní tvorby. Zároveň obohatí architektonickou podobu města, přičemž věříme, že osloví nejen ctitele umění, ale i samotné obyvatele a také návštěvníky Loun,“ říká starosta Pavel Janda.
Nová podoba piazetty přišla na bezmála 9 milionů korun. Samotný finanční podíl města přesáhl 5,5 milionu. Více než 1,6 milionu korun přidal Spolek Sýkora 2020, který uspořádal veřejnou finanční sbírku, přičemž příspěvky se pohybovaly od stokorun po statisíce. Dalším významným finančním dárcem v řádu statisíců korun byla výtvarníkova manželka Lenka Sýkorová. Odkupem do té doby před divadlem umístěných betonových koulí pomohla například i společnost Ekostavby Louny. „Velice si ceníme toho, že na vznik díla dle svých možností přispěly desítky dárců, ať již se jednalo o jednotlivce, rodiny či firmy. Děkujeme i za námi požadované přispění v plné výši Nadaci ČEZ,“ dodal starosta Janda.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Janda , Sýkora , Louny , nadace ČEZ
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…