MHMP: Informace o dopravních opatřeních sportovní akce Volkswagen Maraton Praha 2022

6.5.2022 6:02 odp. | Tisková zpráva

V neděli 8. května 2022 se v Praze koná 26. ročník Pražského maratonu – Volkswagen Maraton Praha 2022 a jeho doprovodná akce dm Rodinný běh Praha 2022. Tuto významnou mezinárodní sportovní událost budou doprovázet dopravní opatření, která se budou týkat automobilové dopravy a také provozu tramvajových a autobusových linek městské hromadné dopravy.

MHMP: Informace o dopravních opatřeních sportovní akce Volkswagen Maraton Praha 2022
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu

Volkswagen Maraton Praha 2022

Start závodu, který povede po komunikacích v Praze 1, 2, 4, 5, 7 a 8, je v 9:00 hodin na Staroměstském náměstí, kde bude i cíl. Ukončení závodu se předpokládá v 16:00 hodin.

Na trase závodu a dalších souvisejících komunikacích bude platit zákaz parkování. Upozorňujeme řidiče, aby jej respektovali. V případě, že vozidla na komunikacích zůstanou, budou odtažena.

Trasa závodu:

Staroměstské nám., Pařížská, nám. Curieových, Čechův most, nábř. Edvarda Beneše, Klárov, Valdštejnská, Valdštejnské nám., Tomášská, Malostranské nám., Mostecká, Karlův most, Křižovnické nám., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U plovárny, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kapitána Jaroše (včetně podběhu pod Čechovým a Štefánikovým mostem), Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábř., nám. Curieových, Pařížská, Staroměstské nám., Celetná, U Prašné brány, Na příkopě, 28. října, Národní třída, Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Jiráskův most, Dienzenhoferovy sady, Zborovská, Lidická, Palackého most, Palackého nám., Rašínovo nábř., Svobodova, Na slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Podolské nábř., otočka před Dvoreckým nám., Podolské nábř., Rašínovo nábř., Palackého nám., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, otočka na Lihovaru před křižovatkou s ul. Nádražní, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křižovnická, nám. Jana Palacha, Mánesův most, Kosárkovo nábř., U plovárny, nábř. Edvarda Beneše, nábř. Kapitána Jaroše (včetně podběhu pod Čechovým a Štefánikovým mostem), Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábř., nám. Curieových, Pařížská, Staroměstské nám.

dm Rodinný běh 2022

Start tohoto doprovodného závodu je v 9:15 hodin na Staroměstském náměstí a jeho trasa

Povede po komunikacích: náměstí Republiky, Revoluční, Štefánikův most, nábř. Edvarda Beneše, Čechův most, Pařížská, Staroměstské náměstí. S jeho ukončením je počítá do 10:00 hodin.

Změny v městské hromadné dopravě

V neděli 8. května dojde v souvislosti s konáním závodu od 8:35 hodin do 16:15 hodin ke změnám v provozu tramvajových a autobusových linek, podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s. ZDE.

Vzhledem k rozsahu změn doporučujeme v centru města využívat linek metra A a B, jejichž provoz bude přibližně od 7:00 do 14:30 hodin posílen.

Bezplatná dopravně-informační linka

- do soboty 7. 5., vždy od 9:00 do 18:00 hodin, je k dispozici linka: 800 165 102,

- v den závodu, v neděli 8. 5., od 8:00 do 16:00 hodin jsou k dispozici dvě linky: 800 165 102 a 800 100 991.

Pořadatelem závodu je Prague International Marathon, spol. s r.o., podrobné informace k celé akci naleznete na stránkách RunCzech ZDE.

Mapky s vyznačením tras obou závodů jsou k dispozici ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Energetici v rámci odstávky 4. bloku Dukovan vyměnili rotor vysokotlaké části turbíny

12:58 ČEZ: Energetici v rámci odstávky 4. bloku Dukovan vyměnili rotor vysokotlaké části turbíny

Marta, která je jednou ze dvou parních turbín čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, …