MK ČR: Asociace pro podporu památek podporuje schválení návrhu nového památkového zákona

25.05.2016 20:31

Členy Asociace pro podporu památek z.s. jsou organizace, věnující se problematice fyzické obnovy a využití památek. Asociace pro podporu památek nehájí partikulární zájmy odborných organizací, ale především zájmy památek samotných.

MK ČR:  Asociace pro podporu památek podporuje schválení návrhu nového památkového zákona
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury

Ministerstvo kultury obdrželo prohlášení Asociace pro podporu památek, kterým její členové podporují návrh nového památkového zákona, který nyní projednává sněmovna.

Členové asociace v podpůrném prohlášení sdělují například toto: „Kulturní dědictví je stejně tak i jedním z nejvýznamnějších vývozních artiklů ČR, každoročně významně přispívajícím do státního rozpočtu, ať již přímo nebo nepřímými efekty. Ve světle těchto skutečností je smutnou skutečností, že jedna z nejvýznamnějších oblastí kulturního, společenského, ale i hospodářského života České republiky je legislativně řešena prostřednictvím zákona z roku 1987, který je zastaralý nejenom morálně. Současné velmi problematické kauzy totální devastace kulturních památek, namátkou například kláštera Milosrdných sester v Chebu, devastace památek v českém pohraničí, jako např. barokní fary v Šonově a ohrožení řady dalších významných kulturních památek, dokládají nutnost řešit ochranu památek, jejich záchranu a obnovu, ale stejně tak i umožnění jejich znovuoživení, právním předpisem, který odpovídá dnešní situaci, který se nesnaží omezit odbornou stránku výkonu památkové péče a právním předpisem, který zabezpečí reálně prosaditelnou ochranu kulturních památek v ČR. Asociace pro podporu památek návrh památkového zákona, který je v současné době projednáván na půdě Poslanecké sněmovny ČR, podporuje a vyslovuje se za jeho schválení.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

22:22 Ministerstvo dopravy: Informace o spáchaných přestupcích řidiči nově zjistí na Portálu občana

Na Portálu občana jsou řidičům, kteří mají elektronickou občanku nebo datovou schránku, nově k dispo…