MO ČR: V Pardubicích cvičí piloti thajského Královského letectva

20.02.2016 21:59

V pardubickém Taktickém simulačním centru státního podniku LOM Praha se uskutečnila ceremonie k probíhajícímu výcviku pilotů thajského Královského letectva (Royal Thai Air Force). Intenzivní týdenní výcvik, který bude ukončen zítra, piloti absolvovali na nejmodernějších simulátorech JAS-39 Gripen.

MO ČR: V Pardubicích cvičí piloti thajského Královského letectva
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Vojáky přijel do Pardubic pozdravit náměstek ministra obrany pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací Tomáš Kuchta, který vyzdvihl schopnosti státního podniku v oblasti taktického výcviku a zároveň schopnosti pilotů thajského Královského letectva.

„Děkuji pilotům za jejich nasazení během výcviku a doufám, že podmínky poskytnuté státním podnikem LOM Praha jsou dostatečně pozitivní reklamou vstříc další spolupráci," uvedl náměstek Kuchta.

Tajemník thajské skupiny na oplátku přednesl projev, ve kterém poděkoval za skvělé podmínky a profesionální přístup celého týmu Taktického simulačního centra a ocenil osobní návštěvu náměstka Kuchty, aby se sám přesvědčil, jak výcvik probíhá. Projev, ve kterém mimo jiné vzpomenul počátky spolupráce s Českou republikou v oblasti výcviku thajských pilotů z roku 1991, pronesl tajemník delegace v češtině. Vedoucí skupiny a náměstek Kuchta během návštěvy rovněž probírali možnosti další spolupráce, jíž jsou obě strany velmi nakloněny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

17:18 Olomoucký kraj: Cyklistické stezky odnikud nikam jsou minulostí

Cyklostezky, které začínají nebo končí na okraji města či v poli bez toho, aby na ně navázala další …