MŠMT: Možnosti financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018

22.12.2017 20:52

MŠMT upozorňuje, že po 31. 8. 2018 již nebude možné čerpat finanční prostředky na financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením nebo se sociálním znevýhodněním v takové míře jako dosud. Končí totiž čerpání ze dvou modulů rozvojového programu [1] na financování asistentů pedagoga. Jednou z možností, jak podporu dětem, žákům a studentům ohroženým školním neúspěchem i po tomto datu zajistit, mohou být školní asistenti z tzv. šablon Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (nejedná se o podpůrné opatření).

MŠMT: Možnosti financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Podle aktuálního harmonogramu výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na rok 2018 je v únoru 2018 plánováno vyhlášení druhé vlny výzev na tzv. šablony pro mateřské a základní školy a další subjekty stanovené výzvou. Pro střední a vyšší odborné školy se obdobné výzvy připravují na prosinec 2018. V obou případech mohou o dotace žádat subjekty z celé České republiky včetně hlavního města Prahy.

Financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018 lze zajistit také prostřednictvím podpůrných opatření nebo na základě § 18 vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných (modul C rozvojového programu).

Čerpání finančních prostředků z rozvojového programu na financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením v soukromých a církevních školách nebo se sociálním znevýhodněním ve školách všech zřizovatelů (modul A a B rozvojového programu) bude k 31. 8. 2018 ukončeno.

[1] Rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením; financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se sociálním znevýhodněním a financování asistentů pedagoga dle § 18 vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných, ve znění pozdějších předpisů, na období leden – srpen 2018 (více ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Přehled zastavených úseků na železnici

13:14 Správa železnic: Přehled zastavených úseků na železnici

Popadané stromy a větve na trakční vedení nebo trať a větve v profilu tratí komplikují dnes od ranní…