Do Divadla BARKA doputovaly během posledních měsíců naprosto originální loutky od českých dětí, které se účastnily online výuky spolku Krajánek ve světě. Jejich učitelkami byly studentka Filozofické fakulty MU Běla Šebestová a studentka Pedagogické fakulty MU Anna Odvárková. Ty projekt distanční výuky spolku Krajánek ve světě určený českým dětem žijícím po celém světě realizovaly z pracovní stáže v Athénách.
„Málokdo uvažuje nad tím, jak si české děti, které žijí dlouhodobě v zahraničí, udržují svůj rodný jazyk a vztahy se zemí původu. A právě v rámci spolku Krajánek ve světě se mohli někteří prvňáci a druháci účastnit naší online výuky, do které jsme vložili i téma hendikepu. Povídaly jsme si o různých formách postižení, ale protože jsme z Brna, představily jsme jim i bezbariérové Divadlo BARKA, které už téměř třicet let poskytuje prostor pro tvorbu lidem s hendikepem i bez něj,“ popisuje Anna Odvárková výuku a nápad, od kterého už nebylo daleko k naprosto unikátní podpoře kvůli pandemii zavřeného divadla. „Herci a diváci jsou srdcem, díky kterému divadlo tepe. Rozhodli jsme se ho v době, kdy bylo zavřené alespoň symbolicky oživit. Děti vyrobily vlastní loutky a na ozdobených papírových lodičkách je poslaly divadlu pro radost,“ vysvětluje motivaci k akci Běla Šebestová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.