Ministerstvo dopravy: Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC

22.12.2017 22:28

Vláda dnes schválila dílčí personální změny v Řídícím výboru Českých drah a Správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Změny navržené ministrem dopravy Danem Ťokem reagují na nové personální složení v resortech, které mají v těchto orgánech své zástupce.

Ministerstvo dopravy: Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

V Řídícím výboru ČD dochází k výměně tří členů a místopředsedy. Novým členem výboru se stal náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeský, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický a ředitel odboru strategie Ministerstva dopravy Luděk Sosna. Ve výboru skončí Jindřicha Kušnír, David Koppitz a Marek Ondroušek.

Na pozici místopředsedy Řídícího výboru ČD bude nově působit náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který má na starost sekci dopravní. Nahradí tak náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého, který vzhledem k nové systemizaci a snížení počtu náměstků na ministerstvu končí.

Řídící výbor Českých drah se skládá z předsedy a místopředsedy, kteří jsou jmenovaní vládou a ostatních členů z řad zaměstnanců Ministerstva dopravy, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva financí, Ministerstva obrany, Ministerstva průmyslu a obchodu, které vláda pověřuje k výkonu činnosti v řídícím výboru. Prostřednictvím výboru vykonává stát v Českých drahách práva akcionáře.

Správní radu (SŽDC) tvoří sedm členů, které jmenuje a odvolává vláda. Kabinet dnes schválil jednu změnu v radě. Novým členem se stane náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který nahradí Václava Horáka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pomoc občanům

Vážený pane Jurečka, včera jste byl v Superdebatě na CNN Prima News, poraďte a odpovězte mi na otázku, jak mám s rodinou vyžít se 100 korunou na den? Bydlím v podnájmu, na vlastní byt nemám... Vydělávám minimální mzdu stejně jako partnerka....a do toho máme dítě. Pokud jste Muž na svém místě, odpoví...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Národní park Podyjí má nového vzácného obyvatele, sysla obecného

12:11 AOPK ČR: Národní park Podyjí má nového vzácného obyvatele, sysla obecného

Výskyt kriticky ohroženého sysla obecného byl po více než 50 letech zaznamenán v národním parku Pody…