Ministerstvo dopravy: Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC

22.12.2017 22:28

Vláda dnes schválila dílčí personální změny v Řídícím výboru Českých drah a Správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Změny navržené ministrem dopravy Danem Ťokem reagují na nové personální složení v resortech, které mají v těchto orgánech své zástupce.

Ministerstvo dopravy: Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo dopravy

V Řídícím výboru ČD dochází k výměně tří členů a místopředsedy. Novým členem výboru se stal náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeský, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický a ředitel odboru strategie Ministerstva dopravy Luděk Sosna. Ve výboru skončí Jindřicha Kušnír, David Koppitz a Marek Ondroušek.

Na pozici místopředsedy Řídícího výboru ČD bude nově působit náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který má na starost sekci dopravní. Nahradí tak náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého, který vzhledem k nové systemizaci a snížení počtu náměstků na ministerstvu končí.

Řídící výbor Českých drah se skládá z předsedy a místopředsedy, kteří jsou jmenovaní vládou a ostatních členů z řad zaměstnanců Ministerstva dopravy, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva financí, Ministerstva obrany, Ministerstva průmyslu a obchodu, které vláda pověřuje k výkonu činnosti v řídícím výboru. Prostřednictvím výboru vykonává stát v Českých drahách práva akcionáře.

Správní radu (SŽDC) tvoří sedm členů, které jmenuje a odvolává vláda. Kabinet dnes schválil jednu změnu v radě. Novým členem se stane náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který nahradí Václava Horáka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CESNET bude spolupracovat s House of Lobkowicz na digitalizaci uměleckých sbírek

19:15 CESNET bude spolupracovat s House of Lobkowicz na digitalizaci uměleckých sbírek

Sdružení CESNET a zástupci rodiny Lobkowiczů podepsali memorandum o spolupráci, jejímž cílem je digi…