Ministerstvo obrany: Náměstek Kopečný navštívil Kuvajt, Saúdskou Arábii a Irák

31.05.2021 22:11

Minulý týden navštívil náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce Tomáš Kopečný tři blízkovýchodní země, kde v čele oficiální a podnikatelské mise řešil zapojení českého průmyslu do místních dodavatelských řetězců, transfer technologií i opravy a modernizace místní techniky českými společnostmi.

Ministerstvo obrany: Náměstek Kopečný navštívil Kuvajt, Saúdskou Arábii a Irák
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

První zastávkou na cestě byl Kuvajt, kde byla delegace přijata zástupcem velitele Národní gardy Ahmadem as-Sabáhem, na velitelství policie i hasičského sboru. Na pořadu jednání byly nejen otázky spolupráce v obranném a bezpečnostním průmyslu, ale i výměna zkušeností.

Přijetím na nejvyšší úrovni Jeho královskou výsostí princem Chálidem bin Salmánem vyvrcholila mise v Saúdské Arábii, při níž náměstek Kopečný navštívil i montovnu vozidel Tatra ve městě al-Chardž, nebo rodící se saúdskou pobočku české společnosti Ray Service. Jednání s vysokými představiteli Národní gardy a saúdského ministerstva obrany dodalo misi potřebnou politickou podporu a konkrétní projekty vzájemné spolupráce s českými firmami pak byly diskutovány během jednání s přední saúdskou společností Advanced Electronics Company.

Na závěr cesty delegace navštívila Irák, s nímž nás pojí historické vztahy. Velká prezentace českých schopností na iráckém ministerstvu obrany, při níž byli přítomni i velitelé pozemních a vzdušných sil, cílila hlavně na možnosti oprav a modernizací rozsáhlého iráckého vozového parku s čímž má bohaté zkušenosti hned několik českých společností, včetně státního podniku VOP CZ. Symbolickou tečkou celé zahraniční cesty pak bylo přijetí u hrdiny boje s tzv. Islámským státem a velitelem irácké protiteroristické jednotky Abd al-Wahhába as-Sa`adího. Náměstek Kopečný vyjádřil plnou podporu této elitní jednotce, poděkoval za její přínos v boji proti terorismu a nabídl možnost rekonvalescence zraněných bojovníků, mezi něž patří i velitel as-Sa`adí v českých lázeňských střediscích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrad: ČR by měla vymáhat odškodnění na skutečných vinících dvou výbuchů ve Vrběticích

10:19 Hrad: ČR by měla vymáhat odškodnění na skutečných vinících dvou výbuchů ve Vrběticích

Prezident republiky přijal starosty