Ministerstvo práce a sociálních věcí odeslalo sociálním službám peníze na mimořádné odměny pro více jak 93 tisíc zaměstnanců

22.07.2020 21:48

Ministerstvo práce a sociálních věcí od pátku 17. července do pondělí 20. července odeslalo zřizovatelům sociálních služeb přes 2 miliardy Kč na mimořádné odměny pro více jak 93 tisíc jejich zaměstnanců.

Ministerstvo práce a sociálních věcí odeslalo sociálním službám peníze na mimořádné odměny pro více jak 93 tisíc zaměstnanců
Foto: mpsv.cz
Popisek: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR - logo

Stále běží i druhé kolo dotační výzvy, díky které mají sociální služby příležitost získat dotaci a vyplatit odměny všem zaměstnancům, kteří po dobu krize, tedy mezi 13. březnem a 31. květnem pečovali o klienty. V dalším dotačním titulu je připravena také 1 miliarda Kč na pokrytí vícenákladů, které vznikly sociálním službám ve spojitosti s pandemií koronaviru.

„Pracovníci v sociálních službách ochránili ty nejvíce zranitelné skupiny lidí a jen díky jejich usilovné práci jsme dokázali zabránit masivnímu šíření nákazy v domovech pro seniory i v dalších službách. Za vytrvalost a snahu překonat náročné období si všichni zaslouží být skutečně odměněni. A já jsem za odměny opravdu tvrdě bojovala. Povedlo se a lidem v sociálních službách jsem finanční ohodnocení zajistila, zřizovatelé dostanou prostředky na mimořádné náklady, které jim v souvislosti s koronavirem vznikly,“ říká ministryně Jana Maláčová.

Dotační výzva na mimořádné odměny pro zaměstnance v sociálních službách V prvním kole dotační výzvy na mimořádné odměny, otevřeném od 13. května do 19. června obdrželo MPSV žádosti na podporu zaměstnanců v 4 394 z celkově 5 765 registrovaných sociálních služeb. Mezi více jak 93 tisíc pracovníků v sociálních službách tak bude na odměnách rozděleno celkem 2 030 394 917 Kč.

Aby se peníze na odměny dostaly i ke zbývajícím sociálním službám, rozhodla ministryně Maláčová o vypsání druhého kola této výzvy. Resort práce a sociálních věcí odhaduje, že o dotaci na mimořádné odměny si ve druhém požádají sociální služby pro dalších více než 30 tisíc svých zaměstnanců. Druhé kolo je stále otevřeno a sociální služby mají možnost podávat žádosti až do 27. července 2020. Více informací o dotačním řízení k dispozici ZDE.

Dotační titul na dofinancování zvýšených nákladů v souvislosti s COVID-19 Na dofinancování zvýšených nákladů, které sociálním službám vznikly v uvedeném období v souvislosti s pandemií koronaviru, je připravena další téměř 1 miliarda korun. Přehledné shrnutí nejpodstatnějších informací o tomto dotačním titulu naleznete v naší tiskové zprávě ZDE. O podporu v rámci tohoto dotačního řízení budou moci žádat všechny registrované sociální služby na přelomu července a srpna tohoto roku.

Detailnější informace o dotačním titulu jsou k dispozici ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Výrobu velikonočních dekorací a loutkové divadlo v JE Dukovany

18:11 ČEZ: Výrobu velikonočních dekorací a loutkové divadlo v JE Dukovany

O víkendu 1. – 2. dubna bude patřit dukovanské infocentrum oblíbenému velikonočnímu tvoření rodin s …