Ministerstvo spravedlnosti: Vrchní státní zástupce v Olomouci Radim Daňhel podal rezignaci

09.06.2023 13:21 | Tisková zpráva

Vrchní státní zástupce Radim Daňhel podal k rukám ministra spravedlnosti Pavla Blažka rezignaci na funkci vrchního státního zástupce v Olomouci. Podle zákona jeho funkce vedoucího státního zástupce zanikne dnem 31. července 2023.

Ministerstvo spravedlnosti: Vrchní státní zástupce v Olomouci Radim Daňhel podal rezignaci
Foto: justice.cz
Popisek: Ministerstvo spravedlnosti ČR

K důvodům ve své písemné rezignaci Radim Daňhel uvedl, že jej k ní vedly osobní i profesní důvody spočívající zejména v nemožnosti efektivního řízení VSZ Olomouc při existenci poboček VSZ v Brně a v Ostravě a to i přesto, že byl v době svého jmenování výrazným zastáncem jejich existence. V této situaci má za to, že nelze unést takovou odpovědnost, jaká se od této funkce oprávněně očekává.

Ministr Pavel Blažek vzal rezignaci s politováním na vědomí. Poděkoval Radimu Daňhelovi za odvahu převzít VSZ Olomouc a za vykonanou práci. Pokud jde o nástupce Radima Daňhela, ministr očekává v souladu se zákonem personální návrh od nejvyššího státního zástupce.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

7:46 AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

Fascinující svět bobřích mokřadů je k vidění v novém dokumentárním filmu.