Ministerstvo vnitra: ČR a Korea podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti veřejné správy a eGovernmentu

19.07.2018 13:11

Česká republika a Korea podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti veřejné správy a prohlubují tak dlouhodobé partnerství mezi oběma státy. Dokument podepsali 16. července při příležitosti Česko-korejského fóra o veřejné správě a eGovernmentu náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal a Shim Bo-kyun, náměstek korejského ministra vnitra a bezpečnosti.

Ministerstvo vnitra: ČR a Korea podepsaly memorandum o spolupráci v oblasti veřejné správy a eGovernmentu
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Korea je světovým lídrem v oblasti digitalizace veřejné správy, a je tak ideálním partnerem Česka pro vývoj a zavádění nových eGovernment řešení. Příkladem nových projektů v České republice může být nedávno představený elektronický občanský průkaz (eObčanka).

„Je pro nás čest přivítat zástupce korejské vlády, která je považována za světového lídra v digitalizaci státní správy. Rozhodně se máme v oblasti eGovernmentu od Koreje co učit a už nyní se těšíme na spolupráci s tamějšími odborníky,“ uvedl Jaroslav Strouhal, náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie. „Doposud jsme se zaměřovali zejména na eGovernment ve smyslu efektivní komunikace mezi veřejnými institucemi. Nyní je naší prioritou přinášet inovativní a pohodlná řešení hlavně samotným občanům,“ řekl Strouhal.

Příkladem takové iniciativy je nový elektronický občanský průkaz. Ten je v České republice vydáván od 1. července a umožňuje občanům bezpečnou identifikaci a možnost komunikovat s většinou úřadů online.

Zástupci korejské vlády pak v rámci prvního Česko-korejského fóra o veřejné správě a eGovernmentu představili celou řadu inspirativních projektů včetně mobilních aplikací využívajících veřejná data na hledání parkovacích míst a zdravotnických zařízení, či nástrojů pro personální řízení ve státní správě.

„Podpisem memoranda jsme stvrdili, že navzdory geografické vzdálenosti mají Korea a Česká republika mnoho společného. Díky firmám jako Škoda Doosan Power či Hyundai je Korea jedním z největších investorů v Česku a například společnost Korea Hydro & Nuclear Power patří mezi nejvážnější kandidáty na dostavbu českých jaderných elektráren. Kromě toho ale sdílíme odhodlání nabídnout našim občanům ty nejinovativnější a nejvíce pohodlné způsoby online kontaktu s úřady,“ uvedl Shim Bo-kyun, náměstek korejského ministra vnitra a bezpečnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

30. týden na Energetické burze ČMKB

11:05 30. týden na Energetické burze ČMKB

30. týden na Energetické burze ČMKB