Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

19.01.2024 11:17 | Tisková zpráva

Šéf české diplomacie se 16. a 17. ledna zúčastnil výročního zasedání Světového ekonomického fóra. Na panelu moderovaném šéfredaktorem magazínu Foreign Policy vystoupil s apelem na podporu ukotvení práva nebýt manipulován.

Ministerstvo zahraničí: Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Na okraj jednání měl ministr Lipavský řadu schůzek se svými zahraničními protějšky, včetně prvního setkání s novým polským ministrem zahraničí Radosławem Sikorskim.

Anketa

Bude Donald Trump v listopadu zvolen prezidentem USA?

89%
6%
hlasovalo: 26544 lidí

V rámci dvou pracovních dní strávených v Davosu se ministr Lipavský zúčastnil několika panelových diskuzí, např. k prevenci globálního konfliktu (Preventing an Era of Global Conflicts) či k hrozbám, které pro demokracii představuje zneužití moderních technologií (Protecting Democracy against Bots and Plots). Se světovými lídry si promluvil také na setkání s generálním tajemníkem OSN Antonio Guterresem.

Ministr Lipavský mimo jiné jednal se svým polským protějškem Radoslawem Sikorskim, litevským ministrem Gabrieliusem Landsbergisem, ministrem zahraničí Yusufem Tuggarem z Nigérie, argentinskou ministryní Dianou Mondino a Demekem Mekonnenem, místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Etiopie.

Šéf české diplomacie se setkal také s německým poslancem a spolupředsedou parlamentní strany Bündnis 90/Die Grünen a se zástupci nevládního a soukromého sektoru.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

osobnosti ANO

Dobrý den, paní Dostálová, překvapil mě průzkum, podle kterého vás řada lidí nezná. Je pravdou, že já se o politiku dost zajímám a díky PL vás i znám. Ale napadá mě jedna věc, není chybou, že za ANO vystupují stále ti stejní? Babiš-Schillerová-Havlíček, občas vy nebo pan Nacher? Není potřeba, aby ge...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko

7:02 ČOI: Hračka na baterie „Pistole LN 320/305“, která představuje vážné riziko

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce výrobek, který představuje vážné…