Ministerstvo zahraničí uspořádalo seminář k ochraně kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu

21.06.2018 9:26

Ministerstvo zahraničních věcí ČR uspořádalo diskusní seminář na téma mezinárodněprávní ochrany kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu. Akce se odehrála za přítomnosti experta na danou problematiku v UNESCO Jana Hladíka, prezidenta Českého červeného kříže Marka Jukla a pracovníků příslušných resortů a dalších českých úřadů a univerzit.

Ministerstvo zahraničí uspořádalo seminář k ochraně kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu
Foto: mzv.cz
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Česká republika je v současnosti členem Výboru na ochranu kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu a smluvní stranou naprosté většiny relevantních mezinárodních smluv týkajících se této oblasti mezinárodního humanitárního práva. V roce 2017 podala Česká republika žádost o zápis vily Tugendhat na seznam se zvýšenou ochranou podle Druhého protokolu k Haagské úmluvě na ochranu kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu, kde je doposud zapsáno pouze 13 kulturních statků z oblasti kulturního dědictví nejvyššího významu pro lidstvo.

Do budoucna lze uvažovat o zápisu dalších českých památek na uvedený seznam - např. historického centra Prahy. Cílem diskusního semináře, zahájeného ředitelem mezinárodněprávního odboru MZV Petrem Válkem, bylo diskutovat tuto problematiku z nejrůznějších úhlů pohledu, zahrnujících praktické záležitosti ohledně nominace kulturních statků na příslušné mezinárodní seznamy, otázky teoretické a mezinárodněprávní, jakož i praktické aspekty ochrany kulturních statků při bojových operacích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

15:13 Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

Ve středu 4. prosince potvrdila Nemocnice Strakonice, a.s. svou kvalitu úspěšným absolvováním auditu…