Ministr kultury Antonín Staněk jmenoval náměstkem Jiřího Vzientka

10.08.2018 21:01

Agendu využití kultury a kulturního dědictví v cestovním ruchu a při formování obrazu naší společnosti v zahraničí bude na ministerstvu kultury zajišťovat náměstek Jiří Vzientek, kterého ministr Antonín Staněk jmenoval dnes. ?

Ministr kultury Antonín Staněk jmenoval náměstkem Jiřího Vzientka
Foto: Ministerstvo kultury
Popisek: Ministerstvo kultury
reklama

„Již při svém nástupu do ministerského úřadu jsem zmínil, za jak důležitou považuji propagaci České republiky v zahraničí právě prostřednictvím kultury. Jiří Vzientek má v oblasti zahraničních vztahů a managementu cestovního ruchu dlouholeté zkušenosti, které při naplňování agendy bezezbytku využije,“ řekl ministr kultury Antonín Staněk.

Jiří Vzientek vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě, pracoval mj. jako náměstek hejtmana pro řízení oblasti územního plánování a cestovního ruchu, jako krajský koordinátor cestovního ruchu nebo jako poradce pro zahraniční prezentaci Ministerstva zahraničních věcí ČR.

„Souhlasím s panem ministrem, že propagace České republiky v zahraničí prostřednictvím kultury je velmi důležitá. Právě díky kulturnímu dědictví po našich předcích je Česká republika atraktivní destinací pro návštěvníky a cestovní ruch významnou částí naší ekonomiky. Díky kultuře je do jisté míry snazší danou zemi s jejími specifiky představit a ukázat tak, že naše kulturní tradice a památky stojí za bližší poznání.“, řekl náměstek Jiří Vzientek.

Kromě této agendy budou v kompetenci náměstka činnosti stanovené zákonem o státní službě, tedy zastupování ministra kultury ve vládě a ve výborech a komisích Poslanecké sněmovny a Senátu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta přeje Zásilkovně mnoho štěstí na další cestě

13:20 Česká pošta přeje Zásilkovně mnoho štěstí na další cestě

Česká pošta spolupracuje s mnoha klienty, pro které zajišťuje celou paletu služeb. Jako strategický …