„Cílem je vytvoření digitální databáze zahrnující mimo jiné soupis repertoáru, premiér, inscenačních týmů či obsazení a rovněž soupis ostravských míst, na kterých probíhaly pravidelné divadelní produkce,“ říká vedoucí projektu Stanislava Hrušková. „Zároveň budou digitalizovány dokumenty, aby badatelé získali přehled o historických pramenech,“ pokračuje Hrušková.
Od jara roku 2018 probíhá již výzkum historie Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Divadla loutek Ostrava, Komorní scény Aréna a nově se do projektu zapojilo i Divadlo Mír. Tento projekt má i svou historickou logiku – Divadlo Petra Bezruče i Divadlo loutek Ostrava byly administrativním rozhodnutím od roku 1980 na přibližně 10 let součástí Státního divadla Ostrava (dnes NDM).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:16 AOPK ČR: Byla otevřena vltavská cyklostezka pod skálou Zámky v pražských Bohnicích
Tentokrát již natrvalo. Sanaci skalního masivu se podařilo dokončit dříve.
- 16:14 Správa železnic: Poradenský tým pro vysokorychlostní PPP projekt je kompletní
- 11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %