„Jsem rád, že se k nám letos přidaly i další instituce, které stojí o větší transparentnost ve veřejné správě. Občanům tak dávají možnost podívat se, jak jejich stát funguje. Z našich kontrol také víme, že možnost data veřejné správy srovnávat a propojovat do nových souvislostí pomáhá vytvářet tlak na instituce, aby byly efektivnější,“ připomněl význam otevírání dat prezident NKÚ Miloslav Kala.
NKÚ dokázal využít nové pohledy programátorů na veřejná data i pro své vlastní analýzy. Po loňském hackathonu navázal spolupráci při vizualizaci dat se dvěma týmy.
„Z počtu účastníků hackathonu je vidět, že o otevřená data veřejné správy je velký zájem. Programátoři opět ukázali, že z těchto dat jde vytvořit zajímavé a pro občany přínosné projekty. Instituce by se větší otevřenosti měly přestat bát a spíše hledat cestu, jak s daty lépe pracovat,“ doplnil předseda rady Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…