NP Šumava: Silvestr a Nový rok užijte v národních parcích opět bez ohňostrojů

12.12.2019 13:30 | Zprávy

Na území všech čtyř národních parků České republiky, tedy NP Šumava, NP Podyjí, NP České Švýcarsko a Krkonošského národního parku, se oslavy příchodu Nového roku musejí opět obejít bez zábavní pyrotechniky.

NP Šumava: Silvestr a Nový rok užijte v národních parcích opět bez ohňostrojů
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava

Zákon č. 114 o ochraně přírody a krajiny ji zakazuje na celém území národních parků, a to včetně obcí.

„Pro divoká zvířata je používání zábavní pyrotechniky, které doprovází hlasité výbuchy a ostré světelné efekty, velmi stresující. Při útěku, většinou noční krajinou, tak vydávají velkou spoustu potřebné energie a také jim hrozí zranění,“ vysvětluje mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

„Zábavní pyrotechniky se děsí třeba i domácí zvířata, která jsou od nás zvyklá na spoustu nepřirozených zvuků a světelných efektů. U divokých zvířat je to ještě horší,“ doplňuje Tomáš Salov, mluvčí Správy Národního parku České Švýcarsko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Jak byste problém s drahou naftou a benzínem řešil vy?

Nebo byste ji právě neřešili, abyste lidi přiměli si pořizovat elektroauta? Uvědomujete si, že na to většina lidí nemá, ani že na to není ČR připravena? Jak třeba chcete řešit nabíjení na velkých sídlištích nebo vůbec místech, kde je problém vůbec zaparkovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec: Velbloudí samec dorazil v den, kdy se mu v Olomouci narodilo mládě

22:08 Zoo Liberec: Velbloudí samec dorazil v den, kdy se mu v Olomouci narodilo mládě

Liberecká zoologická zahrada přivítala nového devítiletého samce velblouda dvouhrbého, který byl pře…