Na EKOinovačním fóru představil CzechInvest své aktivity pro start-upy

12.12.2017 18:41

Na přelomu listopadu a prosince se na zámku Křtiny setkali zástupci mezinárodních i národních institucí, akademické a výzkumné sféry a zástupci inovativních firem všech velikostí.

Na EKOinovačním fóru představil CzechInvest své aktivity pro start-upy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Dvoudenní EKOinovační fórum s mottem udržitelné technologie pro budoucnost pořádané podnikatelským a inovačním centrem BIC Brno přineslo zajímavé diskuze nad současnými i budoucími trendy v oblasti ekoinovací, představení inovativních projektů i souboj zelených startu-pů. EKOinovační fórum chtělo upozornit na zajímavé mezinárodní projekty, které přináší řešení v oblasti moderní energetiky, dopravy či cirkulární ekonomiky.

Agentura CzechInvest zastoupená ředitelem brněnské kanceláře Patrikem Reichlem zde představila svůj program na podporu start-upů, například pokračování projektu CzechAccelerator. Díky němu mohou začínající inovativní firmy absolvovat tříměsíční akcelerační program v zahraničním inkubátoru v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru či Londýně. Účastníky zaujaly také aktivity kosmického inkubátoru ESA BIC Prague a možnosti využití dat z dálkového průzkumu Země pro efektivní nakládání s obnovitelnými zdroji, například v oblasti zemědělství, územního plánování a dalších.

Na programu mimo dalšího byla i soutěž evropských zelených startu-pů. Mezi konkurenty z Francie, Nizozemí a Polska se prosadil český start-up „AquaQube“ s unikátní technologií pro čistění vody, která se letos s podporou CzechInvestu zúčastnila prestižního veletrhu TechCrunch Disrupt v San Franciscu.

Více informací najdete na stránkách BIC Brno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

22:02 Mezinárodní den studentstva očima zástupců UK a zahraničních univerzit

V sobotu odpoledne proběhly v historické budově Univerzity Karlovy v rámci konference Evropa a Mezin…