Na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně budou studenti soutěžit o titul Železný hasič

05.05.2016 15:15

Ve středu 11. května 2016 se uskuteční na náměstí Sítná v Kladně druhý ročník Memoriálu Jana Lewinského – Studentský železný hasič Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

Na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně budou studenti soutěžit o titul Železný hasič
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Soutěže se mohou zúčastnit studenti středních škol, vyšších odborných škol a vysokých škol, kteří již dosáhli věku 18 let. Slavnostní zahájení před budovou fakulty začne v 9.00 hod. a předpokládaný start prvního závodníka je plánován na 9.30 hodin.

Na závodníky čekají náročné disciplíny, například napojení půlspojek na CAS a následné roztažení hadicového vedení 2x 2B (40 m), sbalení hadic 2 ks „B“, přemístění pneumatiky na určenou vzdálenost, transport kanystrů, transport figuríny (80 kg), přeskok bariéry (2 m), výstup do výškové budovy (7 pater). Do soutěže jsou přihlášeni závodníci z 8 škol v ČR.

Součástí doprovodného programu bude ukázka historické a současné techniky ze stanice HZS Kladno a HZS Slaný. Hasiči z letiště Václava Havla předvedou techniku, kterou využívají při záchraně osob a majetku v leteckém provozu. V závěru doprovodného programu, asi v 12.15 hod., bude předvedena simulace záchrany zraněných při dopravní nehodě, a to včetně vyproštění zraněné osoby z osobního automobilu, lékařského ošetření a transportu do zdravotnického ošetření.

„Tato soutěž přispívá k motivaci a odbornému růstu studentů, zejména oboru Plánování a řízení krizových situací a Civilního a nouzového plánování,“ doplnila jedna z hlavních organizátorů memoriálu PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Potřebnost těchto studijních oborů se v posledních letech neustále zvyšuje.

Soutěžící svým nasazením důstojně uctí památku svého kolegy a kamaráda, studenta oboru Plánování a řízení krizových situací, který zahynul při výkonu povolání.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…